Lem na wesoło w nowym filmie Krzysztofa Jankowskiego  

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lem na wesoło w nowym filmie Krzysztofa Jankowskiego   
Stanisław LemFoto: PAP / Jacek Bednarczyk

"Pokój" – taki tytuł nosi krótkometrażowy film na podstawie jednego z opowiadań Stanisława Lema. Humorystyczna historia, przeniesiona na ekran przez reżysera Krzysztofa Jankowskiego, jest pokazywana na festiwalach i w polskich placówkach kulturalnych w różnych zakątkach świata.

Krzysztof Jankowski zadebiutował niedawno w pełnometrażowej fabule "Lokal zamknięty" – film można oglądać obecnie w polskich kinach. Natomiast w sieci i poza granicami naszego kraju pokazywany jest jego krótkometrażowy "Pokój", którego premiera zbiegła się z Rokiem Stanisława Lema, obchodzonym w setną rocznicę urodzin tego wybitnego pisarza.

Posłuchaj

3:20
Rozmowa Ryszarda Jaźwińskiego z Krzysztofem Jankowskim (Fajny Film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
 

W rolę głównego bohatera Ijona Tichego wciela się w "Pokoju" Wojciech Solarz, który stanął przed niemałym aktorskim wyzwaniem. Dlaczego? – Bohater opowiadania ulega multiplikacji. Zaczyna rozmawiać, kłócić się, a nawet walczyć sam ze sobą. Dla aktora, który musi grać każdą z tych postaci, jest to szczególne zadanie – tłumaczy reżyser. 

Film "Pokój" można obejrzeć w internecie, jest też pokazywany w kinach w wielu krajach. Oglądali go już widzowie w Sarajewie i Waszyngtonie, a jeszcze w te wakacje zostanie zaprezentowany w Singapurze, Nowej Zelandii i Chinach.

POKÓJ (2021) | Stanisław Lem | Teaser/Sonovision

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Krzysztof Jankowski (reżyser)
Data emisji:
 12.07.2021
Godzina emisji: 10.44

kc/kr

 

Polecane