Letnie atrakcje w warszawskim Teatrze Dramatycznym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Letnie atrakcje w warszawskim Teatrze Dramatycznym
Teatr Dramatyczny w WarszawieFoto: Shutterstock.com/Lukasz Stefanski

– U nas przeciwieństwo sezonu ogórkowego, już za kilka dni rozpoczynamy nasz Letni Przegląd – mówi w Trójce Weronika Doboszyńska z warszawskiego Teatru Dramatycznego. Od 2 lipca do 1 sierpnia na czterech scenach teatru będzie można obejrzeć 21 spektakli.

W repertuarze premiery ostatniego miesiąca: "Psy ras drobnych" Olgi Hund w reż. Iwony Kempy, "Uszedłem tylko ja sam" Caryl Churchill w reż. Agnieszki Glińskiej, "Król Lear" Williama Szekspira w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego, a także premiery ostatniego roku, które z powodu pandemii nie miały szansy na stałe przyjmowanie widowni.


Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 2021 Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 2021

Na Scenie im. Gustawa Holoubka będzie można obejrzeć entuzjastycznie przyjętą przez krytyków i publiczność premierę z 31 stycznia 2020 roku – zrealizowany z rozmachem musical "Człowiek z La Manchy" Dale'a Wassermana w reż. Anny Wieczur-Bluszcz z Modestem Rucińskim w roli głównej, na Małej Scenie "Protest" Vaclava Havla w reż. Aldony Figury (premiera 15 lutego 2020 roku) oraz "Fatalistę. Singerowską historię w V aktach" Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego (premiera 13 lutego 2021 roku).


Posłuchaj

12:50
Teatralny sezon ogórkowy? Nie w warszawskim Teatrze Dramatycznym (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Z kolei na Scenie im. Haliny Mikołajskiej pokazany zostanie "Kruk z Tower" Andrieja Iwanowa w reż. Aldony Figury (premiera 19 lutego 2021 roku), a na Scenie Przodownik "Jezioro" Zuzanny Bojdy w reż. Darii Kopiec premiera 6 listopada 2020 roku.

KRUK Z TOWER - trailer spektaklu / Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

Ponadto "Kinky Boots" Harveya Fiersteina i Cyndi Lauper w reż. Eweliny Pietrowiak, "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa w reż. Magdaleny Miklasz oraz spektakle, które w ostatnim sezonie zostały przeniesione ze Sceny na Woli im. Tadeusza Łomnickiego na Scenę im. Gustawa Holoubka: "Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spisaka, "Dziwny przypadek psa nocną porą" Simona Stephensa w reż. Jakuba Krofty (z Konradem Szymańskim w roli głównej).

Robert T. Majewski - NASZA KLASA (Tadeusz Słobodzianek) / Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

Podczas Letniego Przeglądu odbędzie się pożegnanie z dwoma tytułami  "Snem nocy letniej" Williama Szekspira w reż. Gabora Mate oraz spektaklem "Bent" Martina Shermana w reż. Natalie Ringler.

A to jeszcze nie wszystkie tytuły tegorocznego Letniego Przeglądu, na którym aż 10 spektakli zostanie zaprezentowanych z angielskimi napisami. Ponadto zaplanowano studenckie niedziele, środy seniora, a dla wszystkich widzów, którzy w wakacje zostają w stolicy lub urlopują w późniejszym terminie, przygotowano atrakcyjne letnie akcje: Bilet do Anglii, Podróż dookoła świata, Babski wyjazd, Warszawa z przewodnikiem, All Inclusive, Last Minute.

 Ponieważ tych przedstawień jest tak wiele, a sporo osób będzie chciało nadrobić zaległości i zobaczyć więcej niż jeden spektakl, to postanowiliśmy przygotować "pakiety", żeby ceny biletów były atrakcyjne i żeby tym, którzy zostają z nami w mieście, nadać trochę wakacyjnego kolorytu i zabrać ich w teatralną podróż  mówi Weronika Doboszyńska.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 30.06.2021
Godzina emisji: 10.25

mat. promocyjne/mk

Polecane