Niedokończona rozmowa i "Pocztówka z wakacji"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Niedokończona rozmowa i "Pocztówka z wakacji"
Parasoul Foto: Marcin Jabłoński

Polski Express przemierzył dziś różne gatunki polskiej muzyki. I można powiedzieć, że zaczął od wycieczki składakiem po czasach dzieciństwa. A to za sprawą niedokończonej rozmowy z Leskim sprzed kilku programów.


Nastroje1200.jpg
Prapremiera i premiery w Trójce: Nastroje, Nocti i L.A.W.

– Musiałem wtedy sie streszczać i kończyć, bo graliśmy koncert z Renatą Przemyk w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zaraz wychodziłem na scenę w projekcie "Renata Przemyk i mężczyźni" – tłumaczy artysta. – Ale teraz mam więcej czasu – dodaje.

– Na początku lockdownu nagrałem piosenkę "Nie chce zmieniać nic" i tam narysowałem sobie wspomnienia z wakacji. A właściwie moje dzieci je narysowały. I wspomnienia pojawiły się także w kolejnych utworach – opowiada Leski o powstawaniu swojego najnowszego albumu "Supersam". – Pojawiły się niepostrzeżenie, bo prawdę mówiąc nie wiedziałem, że tak to wyjdzie. Że ta płyta w kilku miejscach będzie płytą sentymentalną i powrotem do lat dzieciństwa – wyjaśnia.

Leski – Składak [Official Music Video]/YouTube Leski


W programie pojawiła się również "Pocztówka z wakacji" – wielki przebój Papa Dance w nowej wersji The Party Is Over i Człowieka. Człowiek to Karol Stolarek znany z zespołów Bruno Schulz i mona polaski. Natomiast działający od 2016 roku Party Is Over tworzą Michał i Daria.

– Poznaliśmy się jesienią 2020 roku na festiwalu w Szczecinie, skumplowaliśmy się i zaprosili mnie do współpracy. Z radością przyjąłem propozycję, ponieważ to para bardzo uzdolnionych młodych ludzi, którzy kochają muzykę – mówi Człowiek o genezie współpracy i nagrania. – Planowaliśmy napisać własny tekst i muzykę, ale postanowiliśmy najpierw spróbować wspólnych sił na gotowym już utworze. I okazało się, ze najbliżej nam właśnie do "Pocztówki z wakacji". Karol jest z Łodzi, my z Katowic, więc wszystko było robione, nagrywane zdalnie – dodaje Daria.

The Party Is Over feat. Człowiek – Pocztówka z wakacji (Papa Dance)/YouTube The Party Is Over


Posłuchaj

49:30
Polska muzyka i goście w programie Tomasza Żądy (Polski Express/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Lista utworów

 1. LESKI – Ulotny
 2. LESKI – Składak
 3. BUSLEV – Tracę smak
 4. MUCHY – Lato 2010
 5. MONA POLASKI – Robinson Crusoe
 6. THE PARTY IS OVER ft. CZŁOWIEK – Pocztówka z wakacji
 7. PARASOUL – ​Exhale
 8. G.WOLF, MAŁGORZATA OSTROWSKA – Popatrz, ja latam
 9. PARASOUL – One

Parasoul – Exhale/YouTube Parasoul

***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 30.06.2021
Godzina emisji: 20.09

pr

Polecane