Czysta kartka i zero oczekiwań. Wojciech "Łozo" Łozowski w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czysta kartka i zero oczekiwań. Wojciech "Łozo" Łozowski w Trójce
Wojciech Łozowski Foto: Forum/Krzysztof Jarosz

Wojciech "Łozo" Łozowski to prawdziwy człowiek renesansu, znany nie tylko z muzyki, ale i ze swoich epizodów w świecie aktorstwa, sportu i e-gamingu. Swojego czasu było go wszędzie pełno, przede wszystkim w roli lidera Afromental i telewizyjnego jurora. Ostatnio zwolnił nieco, by odpocząć i, nomen omen, mentalnie przygotować się do zalania słuchaczy nową porcją dźwięków. 

Czuz Tu Daj Najs VNM 1200.jpg
Hip-hop to forma terapii – VNM

"Chcę wrócić do muzyki"

Gdy trwająca 13 lat przygoda Łoza z grupą Afromental dobiegła końca, artysta wycofał się z show-businessu. – Musiałem zrobić trochę dla siebie. Przez ostatnie lata robiłem wiele dla fanów, dla mojego zespołu i poczułem, że potrzebuję na chwilę odsapnąć, przegrupować swoją głowę, zobaczyć, kim jestem i czego chcę. Na tę chwilę nie żałuję, że tak zrobiłem – mówił w "Serdecznych dźwiękach". – Teraz mam czystą kartkę, nikt nie ma oczekiwań i mogę wejść z projektem, który będzie taki, jak chcę. Gdy już mam fundamenty, by spokojnie oddychać, chcę wrócić do muzyki i skupić się na niej – dodał.


Posłuchaj

51:20
Wojciech "Łozo" Łozowski ogłasza solowy powrót (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Brak nowych pozycji w dyskografii nie oznacza jednak zupełnego zahamowania muzycznej działalności Wojciecha "Łoza" Łozowskiego. W ciągu ostatnich kilku lat dawny lider Afromental wziął gościnny udział w utworach Wojciecha Rusinka (producenta znanego jako SoDrumatic), rapera VNM czy projektu Flirtini. 

Wozz Lozowski / Gedz / Spisek Jednego — Amy (Flirtini: Heartbreaks & Promises vol. 4)/AsfaltRecords

Przygodowe podejście do życia

Jednak dla naszego gościa muzyka to tylko jedna z wieku sfer, w której chce się rozwijać, a mówiąc jego językiem, "jedna z wielu srok, którą chce złapać za ogon". A jest ich kilka. Oprócz tworzenia nowych brzmień "Łozo" zajmuje się m.in. aktorstwem, golfem, pokerem czy e-sportem.

– Trochę przewijało się mnie w różnych rejonach. Jak coś mi się dobrze "wkręci", poświęcam dwa, trzy lata, by bardzo dobrze poznać całe środowisko, sprawdzić, do którego momentu mogę dojść, a potem idę dalej – opowiadał Łozo w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem. – Im łapię szerszą perspektywę, tym mądrzejszym staję się człowiekiem. Mam przygodowe podejście do życia – podsumował. 


Lista utworów:

1. The Lesson GK Feat. Harry Mack – "Another World"
2. Anderson .Paak Feat. ScHoolboy Q – "Am I Wrong"
3. Afromental – "Próba"
4. Afromental – "Forever Young"
5. Wozz Łozowski / Gedz / Spisek Jednego – "Amy"
6. SoDrumatic Feat. Wozz Łozowski – "Good Times"
7
. VNM Feat. Wozz Łozowski – "Tak Jak Ja"
8. Miętha – "Odejdź"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Gość: Wojciech "Łozo" Łozowski (wokalista, autor tekstów, aktor)
Data emisji: 28.06.2021
Godzina emisji: 23.07

kr

Polecane