Muzyczne zakątki Ameryki Łacińskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczne zakątki Ameryki Łacińskiej
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Łukasz Ciechański zaprasza w gorącą, muzyczną podróż po krajach Ameryki Łacińskiej oraz do Meksyku. Słoneczne dźwięki, letnia tematyka i gorące rytmy to nie wszystko, co znaleźć można w repertuarze tamtejszych zespołów. Czego słucha się w rozgrzanych słońcem zakątkach ziemi? 

Posłuchaj

53:41
Muzyczne odkrycia w Ameryce łacińskiej (Muzyczne podróże)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Pxndx

Pxndx to meksykański zespół rockowy założony w Monterrey w 1996 roku. Grupa powstała w ramach muzycznego ruchu znanego jako Avanzada Regia. Początkowo muzycy skupiali się opracowywaniu coverów. Z czasem zaczęli jedna tworzyć własne utwory, które traktują głównie o przyjaciołach, imprezach i miłości.

Los Malaventurados No Lloran / Panda Oficial en Vivo

Los Prisioneros

Los Prisioneros to chilijska grupa, powstała w San Miquel w 1979 roku. Zespół uważany jest za jeden z najważniejszych dla chilijskiej sceny. Grupa wywarła silne wpływy na latynoamerykanską muzykę popularną. Los Prisioneros uważani są również za pionierów rocka wykonywanego w języku hiszpańskim. Lokalne media określiły grupę tytułem zespołu o najsilniejszym wpływie społeczno–politycznym w kraju.

Mentalidad Televisiva / Los Prisioneros 

Chancho en Piedra

To eksperymentalna grupa funk-rockowa, założona w Chile w 1994 roku. Twórczość zespołu opiera się na zabawnych tekstach, które przedstawiają liczne wyobrażenia mieszkańców miast. Zespół lubi bawić się słowem i skojarzeniami. Fani oraz krytycy doceniają grupę nie tylko za warstwę tekstową utworów, ale również za profesjonalizm i kunszt instrumentalny. 

 

Chancho En Piedra - Locura Espacial (Video Version)

***

Tytuł audycji: Muzyczne Podróże
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 27.06.2021
Godzina emisji: 12.07

zch

Polecane