O języku przy stoliku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
O języku przy stoliku
Uczestnik spotkania Tandem EveningsFoto: Fot. Kamil Rzepecki

Wchodzisz, siadasz i zamawiasz. Ale nie piwo czy potrawę, lecz… lekcję języka obcego.

Posłuchaj

O języku przy stoliku
+
Dodaj do playlisty
+

Wszyscy są zaproszeni, wejście jest bezpłatne. W każdy poniedziałek w warszawskim "Obiekcie Znalezionym” spotykają się Polacy i obcokrajowcy, aby nawzajem uczyć się swoich języków ojczystych, a przy okazji zawierać przyjaźnie.

- Język całkowicie determinuje to, kim jesteśmy. Nie znając go, nie jesteśmy w stanie wyrazić tego, co czujemy i myślimy – mówi jedna z organizatorek spotkań.

Motywy uczestnictwa w Tandem Evenings są różne. Jedna osoba wyjeżdża na zagraniczne wakacje i chce poznać kilka słów, ktoś inny dostał pracę, w której szefem jest obcokrajowiec.

Są też narzeczeni i narzeczone chcący lepiej poznać język i kulturę przyszłego współmałżonka. - Dziewczyna jest Polką, to jest moje szósto…miessięcne … bo szukam praca – mówi jeden z uczących się języka polskiego. Na Tandemy przychodzi już pół roku.  


Są tu Turcy, Francuzi, Japończycy, Rosjanie, a nawet Eskimosi. Kartka, ołówek i native speaker opowiadający o sobie i swoim kraju, zastępują najlepsze metody edukacyjne.

- Ja tu przychodzę ze względu na ludzi – mówi jeden z Polaków. Dzięki Tandem Evenings uczy się nie tylko języka, ale także tańców tradycyjnych.Kto wpadł na pomysł tak niezwykłej formy uczenia języka? Aby wysłuchać całego reportażu "O języku przy stoliku” wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Reportaż pt. "Wieża Babel" przygotowała Katarzyna Błaszczyk.

 

Reportaży można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 18.15. Zapraszamy.

Naszych reportaży mogą Państwo również słuchać na stronie internetowej Studia Reportażu i Dokumentu.

Zapraszamy też na naszą stronę na Facebooku!

(asz)

Polecane