Prapremiera i premiery w Trójce: Nastroje, Nocti i L.A.W.

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Prapremiera i premiery w Trójce: Nastroje, Nocti i L.A.W.
Nastroje w składzie: Aleksandra Borak (wokal / teksty), Jakub Malinowski (gitara) i Michał Jacek Zębala (syntezatory / elektronika)Foto: mat. promocyjne

– Ten utwór powstał dwa lata po "Lecie doskonałym", nasz styl odrobinkę ewoluował. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do tej premiery i mamy nadzieję, że słuchaczom też się spodoba – mówiła w audycji "Trójka Żąda debiutów" Aleksandra Borak z zespołu Nastroje. 


Konceert zespołu Plastic w Tróce 1200.JPG
Chaos, barok i samolot. Najnowsza płyta zespołu Plastic

Muzycy zapytani przez Tomasza Żądę o swój wizerunek przyznali, że starają się, aby był on spójny z ich muzyką. – Szukamy takich brzmień, żeby zabrać słuchacza gdzieś daleko, żeby odrobinę mógł się zrelaksować i zapomnieć o codzienności. Kosmos jest intuicyjny – przyznaje jeden z artystów. Na ich koncertach można nie tylko im kompozycje, ale także cover utworu Davida Bowie "Space Oddity". 


Posłuchaj

49:45
Nocti, LAW i Nastroje, czyli trzy muzyczne nowości (Trójka żąda debiutów)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jak podkreślają członkowie zespołu, żadna z dotychczasowych piosenek nie połączyła ich ze sobą muzycznie w tak dużym stopniu, jak "Przestrzenie". Wszystkie dźwięki od pierwszej do ostatniej sekundy utworu. Album, na który trafi kompozycja, ukaże się najprawdopodobniej jesienią tego roku. 


nastroje/nastroje - tylko mówisz (video EP część 1)

Aleksandra, Michał Zębala i Kuba Malinowski stworzyli wspólnie, łamiąc swoje głowy, (a momentami niemal rwąc z nich włosy) w pokoju prób na warszawskiej Woli. Przez kilka dni kombinowaliśmy z akordami i harmonią, próbując się wspiąć na "songwriterskie wyżyny", a jednocześnie starając się, by "Przestrzenie" zachowały swój klimat delikatny, ulotny, trochę marzycielski wspominają członkowie zespołu. 

Debiuty, premiery, powroty

Nocti, Rogi Clush i Tomasz Żąda 1200.jpg
Trzy razy debiut, trzy razy emocje

Gościem Tomasza Żądy był także Zbyszek Prylewski z grupy Nocti. Opowiadając o kolejnym singlu zespołu, wspominał kulisy jego powstania, co poprzedziło nieoczekiwane zaproszenie do audycji… "Trójka Żąda debiutów" w październiku 2020 roku. – Pamiętam, że miały być trzy piosenki, a mieliśmy tylko dwie i "na szybko" przyjeżdżając do Ciebie, do Warszawy, kombinowaliśmy tą trzecią. "Wianki" zostały wówczas przedpremierowo  wyemitowane – opowiada Zbyszek Prylewski. Słuchacze mogli wówczas poznać utwór jeszcze bez ostatnich szlifów. Jego finalną wersję zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności 23 czerwca. 

NOCTI/NOCTI - Pokaż mi miłość (Official video)

O tym, co grają poza pracą prawnicy, opowiadał jeden z muzyków zespołu L.A.W.. Jak przyznaje, ta działalność początkowo miała być odskocznią od pracy i życia codziennego. – Na początku spotykaliśmy się nieregularnie, graliśmy covery, ale z biegiem czasu to nam nie wystarczało. Zaczęliśmy pisać własne kawałki. Jeden z nich postanowiliśmy nagrać i zobaczyć, jaki będzie odzew publiczności, który okazał się pozytywny – przyznaje Jarek Petrzak, zapowiadając powstanie kolejnych piosenek. 

L.A.W./L.A.W. - Popękany Globus 

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Zbyszek Prylewski (zespół Nocti), Jarek Petrzak (grupa L.A.W.), Aleksandra Borak, Michał Zębala i Kuba Malinowski (zespół Nastroje)
Data emisji: 19.06.2021
Godzina emisji: 14.07

gs/kr

Polecane