Dramat w kolorowym opakowaniu. "Sweat" Magnusa Von Horna

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dramat w kolorowym opakowaniu. "Sweat" Magnusa Von Horna
Magdalena Koleśnik jako Sylwia Zając w "Sweat "Magnusa Von HornaFoto: mat. promocyjne

– Chciałem podejść do tego bardzo realistycznie, bo wierzę, że widz ma swoje zdanie na ten temat. Nie muszę komentować, bo widz sam to robi, ale mogę przedstawić ciekawy świat. Bardzo mnie ciekawi, co widz potem robi z tym światem – mówił w "Trójkowo, filmowo" Magnus Von Horn, reżyser filmu "Sweat". Dramat przedstawiający trzy dni z życia influencerki fitness Sylwii Zając to jedyny polski obraz w selekcji zeszłorocznego festiwalu w Cannes, a zarazem Trójkowa premiera tygodnia.

Minari 1200.jpg
"Minari" – w pogoni za amerykańskim snem

Depresja influencerki

Bohaterka filmu "Sweat" (w którą wcieliła się Magdalena Koleśnik), dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.


Posłuchaj

50:35
"Sweat" Magnusa Von Horna premierą tygodnia w audycji Ryszarda Jaźwińskiego (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zupełnie inna opowieść

"Sweat" to drugi (po "Intruzie" z 2015 roku) film fabularny Magnusa Von Horna, lecz pierwszy w całości zrealizowany w Polsce. Czym różni się od swojego poprzednika?  – Według mnie największą zmianą jest opakowanie tego filmu. Dotychczas opowiadałem za pomocą bardzo statycznych ujęć i małej ilości dialogów. Chciałem spróbować opowiadać zupełnie inaczej – zrobić film dynamiczny, bardzo kolorowy, niezbyt estetyczny w tym klasycznym znaczeniu – mówi reżyser. – Opakowanie jest inne, ale w środku ten film taki sam jak cała reszta – podsumowuje.

Oprócz Magdaleny Koleśnik w obsadzie filmu "Sweat" pojawili się również n.in. Aleksandra Skonieczna, Zbigniew Zamachowski, Julian Swieżewski oraz Lech Łotocki. Film Magnusa Von Horna można oglądać w polskich kinach od 18 czerwca.

Sweat (2020) oficjalny zwiastun, w kinach od 18 czerwca/GutekFilm

W audycji ponadto:

  • Premiera zagraniczna: "Minari" w reżyserii Lee Isaaca Chunga;
  • Premiera dokumentalna: "Spacer z aniołami" – rozmowa z autorem filmu Tomaszem Wysokińskim;
  • W kinach: "Geniusze" w reżyserii Thora Kleina – spotkanie z Phillippem Tłokińskim odtwórcą roli Stanisława Ulama;
  • W kinach: "Magnezja" w reżyserii Macieja Bochniaka – rozmowa z Borysem Szycem o jego szczególnej (kobiecej) roli w filmie;
  • piosenki z filmów, muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Izabela Wierzbińska (Best Film), Magnus Von Horn (reżyser filmu "Sweat"), Tomasz Wysokiński (autor filmu "Spacer z aniołami"), Phillipp Tłokiński (aktor, odtwórca roli Stanisława Ulama w filmie "Geniusze"), Borys Szyc (aktor, odtwórca roli Zbroi Lewenfisz w filmie "Magnezja") 
Data emisji: 19.06.2021
Godzina emisji: 16.06

mat. prasowe/kr


 

Polecane