Grzegorz Schetyna: to z Borysem Budką Donald Tusk umawia się na przygotowanie pomysłów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Platforma Obywatelska, jako alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce być aktywny w polskiej polityce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były szef PO Grzegorz Schetyna.

 Z tego, co wiem i co słyszę, to z Borysem Budką Donald Tusk umawia się na analizę bieżącej sytuacji i przygotowanie pomysłów na przyszłość. Uważam, że to jest najlepszy adres  powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna, były szef PO, obecnie poseł tej formacji.

marciniak1200.jpg
Przedterminowe wybory? Prof. Marciniak: rządzenie do końca kadencji jest w interesie koalicji

 Platforma Obywatelska, jako partia, struktura, alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego i twórcy Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce, by Platforma nie przeszła tylko do historii, chce być aktywny w polskiej polityce. To jest temat do rozmowy przewodniczącego z Donaldem Tuskiem, honorowym przewodniczącym  wskazał polityk. 

Czytaj także: 

Dopytywany, czy Donald Tusk chce wrócić, gość "Salonu politycznego Trójki", odparł, że "koniec wieńczy dzieło".  Myślę, że sytuacja dzisiaj jest ciekawa i intrygująca, bo wiele rzeczy się otwiera, rozwija i będzie się zmieniać  ocenił. Indagowany, co konkretnie będzie zmieniać sytuację, odparł, że "na pewno kryzys w Zjednoczonej Prawicy, to, że skutecznie tracą sejmową większość".  To musi mieć implikacje, musi mieć wpływ na polityczną rzeczywistość  podkreślił.  Każdy, kto rozumie politykę i potrafi ją czytać, wie, że ta jesień będzie gorąca i być może będzie przyspieszać polityczne scenariusze, łącznie z możliwością przyspieszonych wyborów  ocenił Grzegorz Schetyna.


Posłuchaj

13:32
Grzegorz Schetyna: Platforma Obywatelska musi mieć pomysł na to, jak traktować deklaracje Donalda Tuska (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W rozmowie więcej komentarza Grzegorza Schetyny do sytuacji na polskiej scenie politycznej. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 11.06.2021
Godzina emisji: 8.45

mbl/mk

Polecane