Jarosław Zieliński: z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– W polityce jest tak, że postawy i poglądy ewoluują. Chciałbym wierzyć, że głównym powodem jest to, że pan Paweł Kukiz przekonał się do naszego programu i dlatego chce z nami bliżej współpracować, ale może być tak, że zawiódł się na tym, co wcześniej robił w ramach swoich inicjatyw politycznych i koalicji, w które wchodził – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza i jego posłów – podkreślił. 

Z końcem maja Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 porozumienie o współpracy programowej. – Jako Prawo i Sprawiedliwość współpracujemy z tymi, którzy chcą wspierać nasze działania programowe – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Jarosław Zieliński.

1200_Kaczyński_Kukiz_Forum.jpg
PiS podpisało z Kukiz'15 umowę programową. Müller: dotyczy konkretnych obszarów

"Poglądy ewoluują"

– Nasz program dla Polski realizujemy od pierwszej kadencji, od 2015 roku – zaznaczył. Jak mówił, jest to program "naprawy i rozwoju Polski, teraz już bardziej rozwoju, choć sporo zostało do naprawienia, choćby sfera sądownictwa". Jak dodał, Zjednoczona Prawica chce teraz "skorzystać z możliwości, jakie daje nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej". – Są potężne środki zapisane w ramach finansowych, jest Polski Ład – nowy program naszego ugrupowania, Zjednoczonej Prawicy, która jest przy władzy. Będziemy na pewno osiągali coraz lepsze efekty, będziemy wychodzili z kryzysu po COVID-19, ale potrzebujemy stabilnej większości parlamentarnej – podkreślił gość "Salonu politycznego Trójki". 


Posłuchaj

14:40
Jarosław Zieliński: potrzebujemy stabilnej większości sejmowej by budować Polski Ład (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj także: 

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
ProwadziBartłomiej Graczak
GośćJarosław Zieliński (poseł PiS)
Data emisji: 9.06.2021
Godzina emisji: 8.45

mbl/mk

Polecane