Pierwsza część kryminalnej trylogii Anny Kańtoch z nagrodą Wielkiego Kalibru

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pierwsza część kryminalnej trylogii Anny Kańtoch z nagrodą Wielkiego Kalibru
Zdjęcie ilustracyjneFoto: BonNontawat/shutterstock.com

W sobotę, 5 czerwca, Anna Kańtoch za powieść "Wiosna zaginionych" dostała nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszego kryminału. Dosłownie kilka dni wcześniej ukazała się kolejna jej powieść – "Lato zaginionych". W planach jest trzecia część: "Jesień zaginionych".


lektury czytanie książka FREE 1200_660.jpg
Międzynarodowy Festiwal Kryminału we Wrocławiu. Wręczono Nagrody Wielkiego Kalibru

Punkt wyjścia obu książek jest podobny: tajemnicza, krwawa zbrodnia popełniona na kilku osobach. A bohaterką jest policjantka Krystyna Leśniewska, w "Wiośnie zaginionych" będąca już na emeryturze. Akcja "Lata zaginionych" rozgrywa się wcześniej, więc w tej powieści jest jeszcze na służbie.


Posłuchaj

4:17
"Wiosna zaginionych" z nagrodą Wielkiego Kalibru (Trójka do południa)
+
Dodaj do playlisty
+

– Nie miałam żadnej inspiracji w konkretnej historii. Ale jest książka "Kolonie" mojej ulubionej pisarki kryminałów Tany French z Irlandii, której akcja startuje z podobnego punktu – przyznaje Anna Kańtoch. – Nie inspirowałam się świadomie: po prostu zaczęłam pisać i w pewnym momencie zorientowałam się, że mamy bardzo podobny punkt wyjścia. Natomiast później akcja jest poprowadzona zupełnie inaczej, więc myślę, że nikt mnie nie posądzi o ściąganie – dodaje z uśmiechem.


Anna Kańtoch "Wiosna zaginionych" Anna Kańtoch "Wiosna zaginionych"

– Mam "Wiosnę...", mam "Lato...", w planach jest "Jesień..." – wylicza Anna Kańtoch zapytana o możliwość pojawienia się emerytowanej pani detektyw Krystyny Leśniewskiej w kolejnych powieściach. – A "Zima..." jest jeszcze w zawieszeniu. W tej chwili nie myślę o tym, ale jest to kwestia do rozważenia – deklaruje.


***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 08.06.2021
Godziny emisji: 10.31

pr

Polecane