Anna Rogowska: Jestem spełnionym sportowcem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Rogowska: Jestem spełnionym sportowcem
Anna Rogowska Foto: forumgwiazd.com.pl/Forum

– Z sentymentem patrzę na lata, które spędziłam na skoczni. Podczas kariery udało mi się osiągnąć wiele marzeń i celów, które sobie założyłam. Można powiedzieć, że jestem zawodniczką spełnioną pod kątem sportowym. Były sukcesy, były też porażki, ale ze wszystkiego wychodziłam obronną ręką i udawało mi się dążyć do tego, co zaplanowałam.  – O miłości do Grecji, sportowych emocjach i roli mamy, w audycji "Sportowa Trójka pod Księżycem" opowiadała tyczkarka, Anna Rogowska.

Anna Rogowska, tyczkarka, rekordzistka Polski, medalistka olimpijska, mistrzyni świata. Medal olimpijski zdobyła w 2004 roku w Atenach. – Grecja zawsze mi sprzyjała. To tam zaczęły się moje pierwsze sukcesy. Dobre wrażenie o tym kraju, zostało u mnie do dziś.  To właśnie tam spotykamy się podczas wakacji. Niedawno skończyłam czterdzieści lat, było więc co świętować. Udało się to w gronie przyjaciół, właśnie w mojej ukochanej Grecji – mówiła.

– Spotkaliśmy się tak daleko, bo istotą podróży, które tak uwielbiałam w mojej karierze, było spotykanie ciekawych ludzi. Grecy są serdecznie nastawieni i pozytywnie zapadali mi w pamięć. Zaprzyjaźniłam się z wieloma osobami spotkanymi na mojej drodze. Z niektórymi poznanymi w Grecji zawodniczkami, utrzymuję kontakt do dziś – opowiadała tyczkarka. 

Posłuchaj

1:55:18
Anna Rogowska i jej tyczkarska historia (Sportowa Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

Wyzwanie macierzyństwo 

– Jestem mamą bliźniaków. To dla mnie ogromne wyzwanie, które nauczyło mnie pokory i spokoju, o który nigdy wcześnie się nie podejrzewałam. Kiedyś wyzwaniem wydawało mi się przetransportowanie zestawu tyczek. Wcale nie było to łatwe, bo miały ponad cztery metry. Niewiele linii lotniczych zabierało tego typu bagaż. Śmialiśmy się z trenerem, że 50 procent sukcesu jest wtedy, gdy sprzęt trafił na miejsce. Myślę, że sporty wodne mają znacznie gorzej, jednak tyczkarze też miewają swoje problemy. Gdy sprzęt nie dojedzie, zdarza się, że trzeba pożyczać go sobie nawzajem. Jednak skoki na swojej, dopasowanej tyczce, dawały spokojną głowę – wspominała Anna Rogowska  

Anna ROGOWSKA - przygotowania do IO PEKIN 2008 / Kulisy Sportu

– To, co wyniosłam ze sportu, to koncentracja i skupienie. Można powiedzieć, że na skoczni byłam wzorową uczennicą. Starałam się zawsze dobrze przygotować i wszystko miałam poukładane. W macierzyństwie staram się postępować tak samo, mimo że czasami dochodzi frustracja, że nie wszystko się udaje – dodała mistrzyni. 

Anna Rogowska wielokrotnie poprawiała rekord Polski w skoku o tyczce, zarówno w hali (4,85 metra), jak i na otwartym stadionie (4,83 metra). Sportowe zakończenie kariery tyczkarka ogłosiła w lutym 2015 roku.

 

***

Tytuł audycji: Sportowa Trójka pod Księżycem
Prowadzą: Dariusz Urbanowicz
Goście: Anna Rogowska (tyczkarka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska)
Data emisji: 04.06.2021
Godzina emisji: 00.04


zch

Polecane