Dzień dziecka - przekaż dziecku swoją moto-pasję!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dzień dziecka - przekaż dziecku swoją moto-pasję!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Romrodphoto/shutterstock

Wspólna moto-pasja rodzica i dziecka przynosi co najmniej dwa wymierne skutki: pogłębienie relacji rodzinnych oraz wzrost świadomości zagrożeń drogowych. Czy nie warto zatem połączyć przyjemne z pożytecznym?

Jeśli w Twoich żyłach płynie olej napędowy i zdążyłeś dorobić się potomka – z pewnością chciałbyś przelać na niego swoją pasję. Motoryzacja to przecież wspaniała przygoda! Wspólne podróże, czas spędzony na naprawach czy pielęgnacji auta, oglądanie "programów samochodowych" - ile rodzin, tyle sposobów na zainteresowanie pociechy motoryzacją.

Małe dzieci uczą się głównie przez obserwację. Nic tak mocno nie oddziałuje na najmłodszych, jak przykład rodziców – jeśli widzą, że prowadzenie auta czy grzebanie w silniku sprawia dorosłym radość, też prawdopodobnie też będą chciały w tej zabawie uczestniczyć. Oczywiście nie jest to regułą, lecz jabłko rzeczywiście często pada blisko jabłoni.

Spędzaj z dzieckiem czas w warsztacie! /
fot: gornostay/shutterstock Spędzaj z dzieckiem czas w warsztacie! / fot: gornostay/shutterstock

Posłuchaj

1:33
Zachęcaj, nie przymuszaj (Na luzie/PRK)
+
Dodaj do playlisty
+

Joanna Stach zaznacza, że warto dać dziecku wolną rękę i nie zmuszać do takiej aktywności. Przymus może przynieść dokładnie odwrotny skutek. Zamiast zainteresować – zrazi potencjalnego kierowcę do szeroko rozumianej motoryzacji.

Posłuchaj

0:56
Zasady bezpieczeństwa? Zacznijmy od roweru! (Na luzie/PRK)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

1:07
Edukacyjne gry komputerowe (Na luzie/PRK)
+
Dodaj do playlisty
+

Jedno jest niemal pewne – im wcześniej dziecko rozpocznie przygodę z samochodami i pozna zasady bezpieczeństwa, tym szybciej przyniesie to owoce. Nauka szacunku wobec wszystkich użytkowników drogi sprawią, że z małego Jasia wyrośnie odpowiedzialny i rozsądny Jan.

Patryk Michalski


CZYTAJ TAKŻE:

Polecane