Serwis specjalny Polskiego Radia Bitwa Warszawska 1920 nominowany do PRIX ITALIA 2021

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Serwis specjalny Polskiego Radia Bitwa Warszawska 1920 nominowany do PRIX ITALIA 2021
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR

Serwis specjalny Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" został nominowany do PRIX ITALIA 2021. To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwana "radiowym Oscarem".

Serwis specjalny bitwa1920.gov.pl poświęcony Bitwie Warszawskiej przygotowany przez Polskie Radio i Biuro Programu "Niepodległa" był już dwukrotnie doceniany. W marcu otrzymał nagrodę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna / RWD – Kultura i edukacja".

Agnieszka Kamińska  Prezes Polskiego Radia 1200.jpg
Prezes Polskiego Radia: serwis o Bitwie Warszawskiej wśród głównych form rozpowszechniania wiedzy o tym wydarzeniu

Kapituła konkursu wyróżniła serwis za "dopracowanie szczegółów zarówno od strony deweloperskiej, jak również wizualnej, którym przyświeca idea – mobile first". Podkreślono również "innowacyjne podejście i zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców". Pod koniec ubiegłego roku serwis otrzymał srebrnego BohaterONa.

Nagrodzony serwis bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej. Jest największym i najbogatszym serwisem internetowym poświęconym temu wydarzeniu, a zarazem jedną z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju.

nagroda BohaterON 1200.jpg
PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

Posłuchaj

0:25
Bartłomiej Makowski z Redakcji Serwisów Specjalnych i Archiwum IAR o nominacji serwisu specjalnego Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" do nagrody PRIX ITALIA 2021
+
Dodaj do playlisty
+

Przetłumaczony na sześć języków (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, ukraiński i węgierski) serwis stał się jedną z głównych form rozpowszechniania wiedzy o Bitwie Warszawskiej w kraju i na świecie.


Posłuchaj

0:30
Grzegorz Kowalski, kierownik działu rozwoju oprogramowania PR, o nominacji serwisu specjalnego Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" do nagrody PRIX ITALIA 2021
+
Dodaj do playlisty
+

 

PRIX ITALIA

To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwanych "radiowymi Oscarami". Nagrodę ustanowiono w 1948 roku przez RAI (wtedy Radio Italiana) w Capri.

Początkowo PRIX ITALIA przyznawano tylko za działalność radiową. W 1957 r. rozszerzono kategorie konkursu o telewizję, a w 1998 r. ustanowiono specjalną nagrodę za działalność internetową, która w 2000 r. stała się nagrodą regularną.

Pełna lista nominowanych do PRIX ITALIA 2021

mg

Polecane