Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Darek Kozakiewicz na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]
Dariusz KozakiewiczFoto: Cezary Piwowarski

Za nami koncert, który poprowadził nas przez twórczość Dariusza Kozakiewicza – świętującego w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Darka Kozakiewicza na scenie wokalnie wspierała Natalia Sikora. 

Patrząc na jego energię na scenie aż trudno uwierzyć, że pod koniec tego roku Dariusz Kozakiewicz będzie świętował 70. urodziny! W programie jego występu na Trójkowej scenie znalazły się motywy z repertuaru Jimiego Hendrixa, ale także przeboje pisane dla grupy Test czy kompozycje tworzone dla Perfectu. Część programu stanowiły nowe piosenki, powstałe podczas pandemii – to kompozycje do słów Natalii Sikory, która wspiera wokalnie projekt muzyczny Darka Kozakiewicza. W programie nie zabrakło również niespodzianek dla fanów kunsztu muzyki gitarowej.

Koncert w Trójce | Darek Kozakiewicz i Natalia Sikora/Polskie Radio

Dariusz Kozakiewicz urodził się 30 grudnia 1951 roku w Warszawie. Kompozytor i gitarzysta. Swoją muzyczną przygodę zaczynał w zespole Fatum, a następnie w Pięciu. W 1971 roku nagrał album "Breakout Blues" z Tadeuszem Nalepą i Breakoutem. Odszedł z zespołu w poszukiwaniu mocniejszych brzmień i w 1972 roku rozpoczął współpracę z hardrockowym Testem, dla którego oprócz gry na gitarze również komponował. Współpraca trwała do rozwiązania grupy w 1976 roku.

Dariusz Kozakiewicz współpracował także m.in. z Anną Jantar, Piotrem Figlem, zespołami Świadectwo Dojrzałości, Jajco i Giganci, Air Condition (Zbigniew Namysłowski), Plugawy Anonim, Universe, a także Dwójka ze sternikiem, Bemibek (Ewa Bem), z Wojciechem Karolakiem oraz z Robertem Chojnackim i Janem Borysewiczem. Do zespołu Perfect dołączył w 1997 roku. Od 2021 roku rozpoczął swój autorski projekt Darek Kozakiewicz Live.


Zespół wystąpił w składzie

Dariusz Kozakiewicz – gitara
Natalia Sikora – wokal
Tomek Płonka – gitara basowa
Sławek Puchała – perkusja

Polecane