Pospieszne uwalnianie się z sieci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pospieszne uwalnianie się z sieci
Litery #D układające się w słowo TEATR przed wrocławskim CapitolemFoto: Shutterstock.com/Lukasz Stefanski

Od tygodnia teatry próbują przygotować się na ponowne spotkanie z publicznością. Nie wszystkie były w stanie już 21 maja zaprosić publiczność na premierę.

Dyrektorzy pospiesznie układają na nowo repertuary. Nawet jeżeli przedstawienia były gotowe, w wielu przypadkach zaplanowano je na "bezpieczne" późniejsze terminy. Premier jednak do końca sezonu – bardzo dużo i choć zdrowie jest najważniejsze, wszyscy chcą jak najszybciej wrócić do wykonywania właściwych sobie zadań, stąd – spore przyspieszenie. Teatr w internecie, jak sądzi się powszechnie, już z nami pozostanie, ale oby tylko jako alternatywa bądź poszerzenie pola dostępu do spektakli. 

Posłuchaj

1:54:50
Teatry ponownie otwarte! (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

My, tydzień po kolejnym otwarciu teatrów, staramy się opowiedzieć o wybranych, bo – wiadomo – całości nie jesteśmy w stanie ogarnąć.

Plakat promujące 41. PPA we Wrocławiu (mat. prasowe) Plakat promujące 41. PPA we Wrocławiu (mat. prasowe)

Zaczynamy od Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Podobnie postąpiliśmy przed rokiem po 6 czerwca. Najpierw skontaktowaliśmy się z dyrektorami tych "największych machin teatralnych", czyli teatrów muzycznych.

A w Capitolu pierwsza premiera w sobotę 29 maja. To "Alicja" na podstawie "Alicji w krainie czarów". Łączymy się z dyrektorem tego teatru Konradem Imielą. Niemal zaraz po premierze, bo 11 czerwca, rozpocznie się  po raz pierwszy w tym miesiącu  41. Przegląd Piosenki Aktorskiej, z którym od dawna jesteśmy związani. Był czas, kiedy wędrowaliśmy do Wrocławia na każdy PPA. Nie potrafimy policzyć audycji nadawanych z samego Capitolu.

MAJOWY SPOT 41 / Przegląd Piosenki Aktorskiej

Z przyjemnością informujemy, że nie zabraknie stałych punktów programu PPA, jak Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, Gala, Off, koncerty gości zagranicznych. 41 lat PPA – to robi wrażenie!

Z Dolnego Śląska także otrzymaliśmy dźwiękowy telegram. Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza na "Rzeź", jakkolwiek by to zabrzmiało.

O Warszawskich Spotkaniach Teatralnych już wspominaliśmy. Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy mieli szansę ogłosić, że WST odbędą się w tym roku i to z udziałem publiczności.

31. Festiwal Malta w Poznaniu powraca do… korzeni: "Powrót na ziemię/Back to the Ground" i do swojego tradycyjnego terminu: 18-29 czerwca.

Informowaliśmy również o pełnej gotowości teatrów Trójmiasta. Teraz tylko przypomnienie.

Taki oto wybór  szerzej i hasłowo tylko, pamiętamy bowiem, że noc ma swoje prawa.

Który festiwal nie odbędzie się w tradycyjnym miejscu i czasie, też mówimy.

I jeszcze niespodzianka na samym początku wydania.  

Nieśmiało więc polecamy się Państwa uwadze.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzą: Barbara MarcinikPiotr Majewski
Wydawca: 
Kuba Sadowski 
Data audycji: 28.05.2021
Godzina audycji: 00.04

(Tekst: Barbara Marcinik

Polecane