Wielki dzień warszawskiej Giełdy
2010-11-09, 16:11 | aktualizacja 2010-11-09, 16:11
Ponad 300 tysięcy Polaków kupiło akcje warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Zdaniem specjalistów, mogą oni liczyć na spory zysk.
Posłuchaj
Akcje GPW cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Daniel Ścigała z PNB Paribas Fortis, przewidywał, że dzień debiutu Giełdy będzie bardzo ciekawy.
Jego zdaniem ceny akcji powinny osiągną cenę ok. 46 złotych, a drobni inwestorzy na nich zarobią. Przypomniał, że polska giełda jest jedną z największych w regionie i staje się znaczącą w Europie. Jest większa m.in. od giełd w Wiedniu, Budapeszcie i Pradze, poza tym jest ulokowana w gospodarce, która rośnie.
- Prawdopodobieństwo, że warszawska giełda będzie się rozwijała szybciej niż rynki zachodnie i bardziej dojrzałe jest spore – powiedział. Dodał, że cena GPW będzie się stopniowo pięła do góry, ale zwrócił uwagę na to, że rynek kapitałowy i zysk jest związany z koniunkturą całej gospodarki.
- Jeżeli przez najbliższe kilka lat będziemy mieli hossę, to z roku na rok zyski i przychody giełdy będą rosły. Potem nastąpi nieuchronny kryzys i pewnie pojawi się zadyszka. Ten biznes jest bardzo cykliczny i uzależniony jest od koniunktury. O tym trzeba pamiętać – przestrzegał.
W Warszawie, już po raz dwunasty odbywa się Kongres Kadry. Tym razem menadżerowie, dyrektorzy i osoby odpowiedzialne za zarządzanie ludźmi spotykają się pod hasłem „Siła różnorodności - ludzie, metody, trendy”.
Magdalen Stawicka, współorganizatorka spotkania tłumaczyła cel tegorocznego kongresu i siłę tkwiącą w różnorodności. - Chcieliśmy się przyjrzeć różnorodności na poziomie ludzkim. Tego co różni nas w kwestii potrzeb i celów oraz jak to koresponduje z kwestią celów strategicznych formy – powiedziała. Zapowiedziała, że na kongresie pojawią się goście specjalni. Jeden z nich wystąpi z referatem o zarządzaniu grupą w armii Stanów Zjednoczonych.
Audycji "Bardzo Ważny Projekt" można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.45. Zapraszamy.
Aby wysłuchać całej audycji wystarczy kliknąć „Wielki dzień warszawskiej Giełdy” w boksie „Posłuchaj”.
(miro)