Dźwięk damskich głosów i zapach nowości. Birdy, Morcheeba i Róisín Murphy "Po Zachodzie Słońca"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dźwięk damskich głosów i zapach nowości. Birdy, Morcheeba i Róisín Murphy "Po Zachodzie Słońca"
Skye Edwards, (Morcheeba)Foto: shutterstock/hurricanehank

– Podczas naszego dzisiejszego spotkania pięknie nam śpiewać będą same damskie głosy, a w dodatku czekają nas prawie same nowości – zapowiedziała "Po Zachodzie Słońca" Aleksandra Kaczkowska. 

Posłuchaj

50:20
Kobieco i premierowo w audycji Aleksandry Kaczkowskiej (Po Zachodzie Słońca/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Audycję otworzyła brytyjska songwriterka Birdy z pierwszym od pięciu lat albumem "Young Heart". Pięć lat może wydawać się bardzo długim okresem między albumami, ale Birdy musiała przestać eksperymentować i w pełni zrozumieć siebie. Przeprowadzka z Nashville, ojczyzny najwspanialszych piosenek miłosnych, jakie kiedykolwiek napisano, oraz wizyta w Los Angeles i kontakt z artystami, takimi jak Joni Mitchell i Nick Dave, były doskonałym źródłem inspiracji. Utwory na płycie oscylują między światłem a cieniem, między ogromem przestrzeni a wnętrzem własnego domu, konfliktem między chęcią ukrycia się a zmuszeniem do porzucenia wszystkiego, co się ma.

Birdy - Little Blue [Official Visualiser]/Birdy


11 czerwca Morcheeba powróci z nowym wydawnictwem, i jak podkreśla wokalistka duetu Skye Edwards, pozytywnym przekazem. "The Blackest Blue" jest dopracowanym albumem, głęboko osadzonym w muzycznej historii zespołu. To dziesięć świetnych utworów łączących downbeat, trip-hop, chillout, electro-pop i soul, czyli wszystko, co w stylu Morcheeby najbardziej atrakcyjne i lubiane. W niełatwych czasach celem był pozytywny przekaz, zarówno w warstwie muzycznej jak lirycznej – Skye Edwards pisze o przezwyciężaniu losowych przeciwności i odkrywaniu nowych sił we własnym wnętrzu. Jej zmysłowy wokal i świetna muzyczna produkcja nadają tekstom wiarygodności i mocy.

Morcheeba - Killed Our Love (Official Music Video)/Morcheeba

Rok po premierze dobrze przyjętego przez krytyków albumu "Róisín Machine" Róisín Murphy postanowiła pokazać światu znajdujące się na nim utwory w nowych wersjach. "Crooked Machine" to zbiór remiksów autorstwa Richarda Barratta, producenta znanego także jako Crooked Man i DJ Parrot. Według portalu Xnoise, jeżeli "Róisín Machine" była wielką imprezą, "Crooked Machine" to afterparty, podczas którego atmosfera staje się mroczniejsza i bardziej zakręcona.

Róisín Murphy - Echo Returns (Official Audio)/Róisín Murphy

Lista utworów:

1. Birdy – "The Witching Hour – Intro" 
2. Birdy – "Chopin Waltz in A Minor (Interlude)" 
3. Birdy – "Little Blue" 
4. Hooverphonic – "Mad About You (Orchestra Version)" 
5. Hooverphonic – "A Simple Glitch Of The Heart" 
6. Hooverphonic – "Circus" 
7. Hooverphonic – "Vinegar & Salt (Orchestra Version)" 
8. Morcheeba – "I Am The Spring"
9. Morcheeba – "Killed Our Love"
10. Morcheeba – "Say It's Over"
11. Róisín Murphy – "Echo Returns"
12. Birdy – "People Help The People" 

***

Tytuł audycji: Po zachodzie słońca 
Prowadzi: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 22.05.2020
Godzina emisji: 21.08

mat. promocyjne/kr

Polecane