Tilda Swinton na otwarcie kin

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tilda Swinton na otwarcie kin
Tilda Swinton w filmie „Ludzki głos” Foto: mat.prasowe

Wkrótce zostaną otwarte kina. Może więc warto się w pewnym sensie przygotować do wizyty w przybytku filmu? Bo kiniarze na pewno nie mogą doczekać się otwarcia i są już przygotowani. O tym właśnie rozmawia Ryszard Jaźwiński.


babyteeth film 1200.jpg
Nowy termin 18. Festiwalu Docs Against Gravity

– Już przebieramy nogami, aby otworzyć nasze podwoje. Ale jednocześnie nie przestajemy działać online – przyznaje Marynia Gierat z krakowskiego Kina Pod Baranami. – I np. wciąż na naszej platformie internetowej jest do obejrzenia film z Tildą Swinton "Tylko kochankowie przeżyją" w reżyserii Jima Jarmuscha – zachęca.


Posłuchaj

3:16
Tilda Swinton gra u Pedro Almodovara (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

A dlaczego właśnie Tilda Swinton? Bo gra także główną rolę w najnowszym filmie Pedra Almodóvara "Ludzki głos", który pojawi się w nowo otwartych kinach. To produkcja o tyle nietypowa, że to pierwszy anglojęzyczny film hiszpańskiego reżysera, a zarazem pierwszy krótkometrażowy, bo zaledwie 30-minutowy.

– To może być zaskakujące, że Pedro zmienił swoją muzę. Ale Tilda Swinton okazała się wręcz stworzona do pracy z nim – uważa Marynia Gierat. – Jestem już po seansie "Ludzkiego głosu" i naprawdę gorąco go polecam – dodaje.

Premiera filmu Pedra Almodóvara "Ludzki głos" już w piątek, 21 maja, a więc w dniu, kiedy otwierają się podwoje kin w Polsce. A jeśli ktoś chce przypomnieć sobie jeszcze wcześniejsze filmy hiszpańskiego mistrza, może zajrzeć na platformę internetową Kina Pod Baranami.

Ludzki głos (2021) zwiastun PL/YouTube GutekFilm


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 18.05.2021
Godzina emisji: 10.47

pr

Polecane