Chwile z debiutantami i muzyczne zaskoczenia, czyli Konstelacje, Mogwai i Temple of the Dog w "Dogrywce"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Chwile z debiutantami i muzyczne zaskoczenia, czyli Konstelacje, Mogwai i Temple of the Dog w "Dogrywce"
Konstelacje szykują debiutancką płytęFoto: materiały prasowe

Definicją "Dogrywki" niechaj będzie: zbiór nagrań połączonych, starannie wyselekcjonowanych przez gospodarza programu, mający na celu zakończyć dzień z radiowym przytupem. 

A muzyka znajduje się w nim różnoraka. Reprezentująca mniej lub bardziej oczywiste nurty, ale zawsze owładnięte mocą i przede wszystkim nieodpartym urokiem. Zdarzają się też odstępstwa, zaskakujące momenty oraz chwile z debiutantami i niech to pozostanie zapowiedzią dzisiejszego spotkania. 

Posłuchaj

50:54
Debiutanci i wyjadacze w audycji Michała "Grabka" Grabkowskiego (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Warszawski post-hardcorowy kwartet Konstelacje sam określa się jako zespół "bawiący się ciężarami i melodią". Grupę tworzą: Marek Rypiński (wokal, gitara), Grzegorz Góra (gitara), Dominik Mądrachowski (bas) oraz Michał Żardecki (perkusja). "Burze i Huraganowy Wiatr" to pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album grupy "Koniec i Początek".

Konstelacje - Burze i huraganowy wiatr/Konstelacje

W audycji pojawili się także Szkoci z Mogwai z 10. studyjnym albumem "As the Love Continues". Materiał został zarejestrowany na początku 2021 roku pod czujnym okiem producenta Dave’a Fridmanna. Gościnnie pojawili się tacy artyści jak Atticus Ross oraz Colin Stetson. Krążek pojawił się po 25 latach od wydania pierwszego singla zespołu "Tuner"/"Lower"

Mogwai - Ceiling Granny (Official Video)/mogwaiTV

18 lipca minęło cztery lata od przedwczesnej śmierci Chrisa Cornella – wokalisty i kompozytora znanego z grup Soungarden, Audioslave i Temple of the Dog. W skład tej ostatniej weszli muzycy Mother Love Bone, Pearl Jam i Soundgarden. Gitarzysta Pearl Jam Stone Gossard prace nad albumem wspominał słowami "najłatwiejsza i najpiękniejsza płyta, w której nagrywaniu brałem udział". – Płytę Temple po prostu nagrywaliśmy z ogromną radością. Nie interesowało nas co ktokolwiek, poza naszą grupą przyjaciół, będzie o tym myślał. To jest pierwsza i być może jedyna płyta nagrana bez żadnego stresu – dodał Cornell.

Temple Of The Dog - Say Hello 2 Heaven (Alternate Mix / Pseudo Video)/Temple Of The Dog

Lista utworów:

1. Pablopavo i Ludziki –"Do stu (Hydrozagadka)"
2. Konstelacje – "Burze i Huraganowy Wiatr"
3. Deftones – "Pompeji"
4. Whale – "Hobo Humpin' Slobo Babe"
5. Mogwai  "Ceiling Grann"
6. Beastwood  "Electric Gangban"
7. Beastwood  "Denim Veno"
8. Black Sabbath  "Symptom of the Universe (2021 Remaster)"
9. Temple Of The Dog  "Say Hello 2 Heaven"

***

Tytuł audycji: Dogrywka 
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 
18.05.2020
Godzina emisji: 
23.08

mat. promocyjne/kr


Polecane