Całkiem przyjemny deszcz. I dreszcz...

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Całkiem przyjemny deszcz. I dreszcz...
Mateusz TomaszukFoto: Mateusz Tomaszuk

Czy lubią Państwo deszcz? Ten filmowy, który pojawił się w produkcji "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" w reżyserii Woody'ego Allena wydaje się całkiem przyjemny. Tym bardziej, kiedy słyszy się "Everything Happens To Me" – jeden z utworów Cheta Bakera, a jednocześnie soundtracków, które się w tym filmie pojawiają.


Posłuchaj

50:20
Deszczowe brzmienia w selekcji Mateusza Tomaszuka (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Za sprawą projektu VAST (Visual Audio Sensory Theater) udaliśmy się do Austin. Sięgnęliśmy po wyjątkowe wersje albumów zatytułowanych "STRIPPED". Albumów dostępnych w trzech wersjach kolorystycznych: czerwonym, niebieskim i zielonym, na których znajdują się całkowicie różne zestawy utworów.

Usłyszeli Państwo projekt HTRK z EP-ki "Body Lotion". Udaliśmy się również do Chicago za sprawą rozbudowanej kompozycji skrojonej przez dwa projekty LUME i REZN.
W audycji pojawił się również jednoosobowy projekt muzyczno-wizualny Bone Pixie, za którym stoi androgeniczna, pochodząca z południa Wielkiej Brytanii artystka Heather Page. Swoje łączące punk z coldwave'em i darkwave'em brzmienie Bone Pixie czerpie z inspiracji takimi grupami jak Drab Majesty, The Agnes Circle czy Black Marble.
 
Philippe Rombi to urodzony w 1968 roku we Francji kompozytor filmowy, którego ścieżka dźwiękowa do filmu "Jeszcze dalej niż północ" została nominowana do nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych w kategorii Najlepszy Soundtrack Do Filmu Komediowego. W "Konstelacji M." usłyszeliśmy kompozycję "Laura", która znalazła się w filmie François Ozona "Nowa dziewczyna" z 2014 roku.
Laura/Philippe Rombi – temat
Wydany w 1980 roku album "A–Z" był solowym studyjnym debiutem Colina Newmana, lidera postpunkowego Wire. Utwory "Not Me" i "Alone" zostały zinterpretowane na nowo przez dreampopowy kolektyw Mortail Coil na albumach "It'll End in Tears" i "Filigree & Shadow". Ponadto, drugi z wymienionych utworów pojawił się na ścieżce dźwiękowej głośnej filmowej adaptacji powieści Thomasa Harrisa "Milczenie owiec".
Colin Newman - Alone/Clapham Junction
Lista utworów:

1. Chet Baker – "Everything Happens to Me"
2. VAST – "That’s My Boy (Stripped Version)"
3. VAST – "No One Could Know (Stripped Version)"
4. VAST – "Sunday I'll Be Gone"
5. Bone Pixie – "Vapour Salem (Alternative Mix)"
6. HTRK – "Sugar"
7. HTRK – "Body Lotion"
8. LUME / REZN – "Hi"
9. Philippe Rombi – "Laura"
10. Colin Newman – "Alone"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 13.05.2021
Godzina emisji: 20.08

kr


Polecane