Kora Ola! Ola! koncertowo w Trójce [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kora Ola! Ola! koncertowo w Trójce [POSŁUCHAJ]
Kora Foto: PAP/JACEK TURCZYK

"Kora Ola Ola!" to czwarty solowy album Kory, który ukazał się na rynku 17 lutego 2003 roku. Dzień później artystka zaśpiewała w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej koncert promocyjny, podczas którego wykonała dziewięć utworów z tej płyty. I właśnie ten występ przypomniał w niedzielny wieczór Program 3 Polskiego Radia.


Album "Kora Ola Ola!" zawiera 16 piosenek Album "Kora Ola Ola!" 

W czwarty solowy projekt Olgi Jackowskiej (1951-2018) zaangażowani byli muzycy z Polski, Kuby, Meksyku, Peru, Węgier, grający muzykę klasyczną, jazzową i latynoską, w tym m.in. flamenco. Repertuar złożony z 16 utworów stanowiły bardzo różnorodne stylistycznie piosenki – począwszy od przedwojennych tang, piosenek Mieczysława Fogga, Jerzego Petersburskiego, czy Wandy Warskiej – po nowe, zaskakujące aranżacje takich przebojów, jak "Augustowskie noce" Marii Koterbskiej czy "Pod papugami" Czesława Niemena. Nie zabrakło również takich wielkich hitów Maanamu, jak m.in. "Krakowski spleen" czy "Wyjątkowo zimny maj", które nagrane zostały w zmienionych wersjach. 


Posłuchaj

51:42
Wyjątkowy występ Olgi Jackowskiej w Trójce. Posłuchaj, jak brzmi na żywo album Kora Ola Ola! (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Podczas koncertu w studiu przy ul. Myśliwieckiej, Kora zaśpiewała dziewięć piosenek z tego albumu, w tym "Nim zakwitnie tysiąc róż", która jako singiel promowała płytę "Kora Ola Ola!".


Kora – Nim zakwitnie tysiąc róż [Official Video] / YouTube Maanam


***

Na koncert "Kora Ola! Ola!" zaprosiliśmy w niedzielę (16 maja) o godz. 19.05. Była to retransmisja koncertu z 18.02.2003 r.

Polecane