Trudy związków na odległość w czasach pandemii [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trudy związków na odległość w czasach pandemii [POSŁUCHAJ]
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PxHere.com

Zawieszone połączenia lotnicze, testy na obecność koronawirusa i obowiązkowa kwarantanna. Podróże w pandemii nie należą do łatwych. Co z tymi, którzy żyją w związkach na odległość i od wielu miesięcy nie mogą spotkać się z ukochaną osobą, która mieszka w innym kraju? Jak sobie radzić z rozłąką? – O tym w reportażu Antoniego Rokickiego "Miłość na odległość".

Posłuchaj

11:09
Miłość na odległość (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Miłość to nie turystyka" 

"Miłość to nie turystyka" – tak nazywa się grupa dyskusyjna założona na jednym z portali społecznościowych. Po roku działalności profil zrzesza blisko pięćdziesiąt tysięcy osób z całego świata. To pary, które w wyniku pandemicznych obostrzeń nie mogą spotkać się na żywo, o czym w reportażu opowiedziała Urszula, której partner Martin mieszka w Estonii. – Nie wiem, kiedy się zobaczymy. W związku z zamkniętymi granicami nie możemy do siebie pojechać. Wiem, że nie jestem w tej sytuacji sama. Rozłąka spotyka wiele osób. Czasami sobie z tym jednak nie radzę. Zdarza mi się płakać. Tłumaczę sobie wtedy, że to sytuacja, na którą nie mam wpływu i nie mogę się martwić i denerwować. Na szczęście jest telefon i możliwość wysłania do siebie wiadomości – mówi bohaterka reportażu.

Kochać na odległość

W podobnej sytuacji są tysiące osób na całym świecie. – Każdego dnia dochodzi kilka nowych osób, od Chin przez Brazylię po Islandię. Chcemy pokazać, że miłość w tych czasach jest trudna, a osoby w takich związkach nie podróżują dla przyjemności. Wiele z nich pokonuje setki kilometrów po to, by móc zobaczyć się z osobą, którą kochają. Zamknięte granice wiążą się też z drastycznymi przypadkami, kiedy osoby nie mogły zobaczyć się z umierającymi partnerami  opowiadała założycielka grupy. 

***

Tytuł reportażu: Miłość na odległość
Autorka reportażu: 
Antoni Rokicki 
Data emisji:
05.05.2020
Godzina emisji: 
17.44

zch


Polecane