"Ciche dni" Kaśki Sochackiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Ciche dni" Kaśki Sochackiej
Kaśka SochackaFoto: mat. promocyjne / Agata Trafalska

– Byłam łobuzem i jakoś tak się utarło, że wszyscy wołali na mnie Kaśka. Szef mojej wytwórni muzycznej stwierdził, że skoro wszyscy tak mówią, trzeba to tak zostawić – mówiła programie "Serdeczne dźwięki" Kaśka Sochacka. Wokalistka opowiadała o swojej muzyce i debiutanckiej płycie zatytułowanej "Ciche dni".

VIDEOmOAlbum "Ciche dni" Kaśki Sochackiej ukazał się 26 marca. Na finalny kształt płyty wpływ miała współpraca m.in. z Agatą Trafalską (pomoc przy tekstach) i Olkiem Świerkotem (produkcja). – Pracuję z mężczyznami, ale na płycie odnaleźć można spory pierwiastek kobiecy, który zawdzięczam między innymi Agacie. Wiele wydarzeń związanych z tym debiutem potoczyło się bardzo spontanicznie. Teraz nie wyobrażam sobie, że mogło być inaczej – przyznała wokalistka. 


Posłuchaj

52:44
"Ciche dni" Kaśki Sochackiej (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Ciche dni"

– Piosenki, które można znaleźć na płycie, powstawały przez dłuższy okres czasowy. Wśród nich jest nawet jedna stworzona w 2014 roku. Brzmiała wtedy zupełnie inaczej. Postanowiliśmy jednak wrócić do tej kompozycji i ją przearanżować. Dzięki temu zyskała zupełnie nowy charakter, który naszym zdaniem pasuje do całości. Można powiedzieć, że utwory, które znalazły się na albumie, to przemyślenia z ostatnich dwóch  trzech lat. To moje pierwsze wydawnictwo, więc znalazło się na nim wszystko, co powstało do tej pory – dodała z uśmiechem. 

Kaśka Sochacka "Ciche dni" Kaśka Sochacka "Ciche dni"


Muzyka i obserwacje

– Lubię ludzi. Uwielbiam spędzać z nimi czas, poznawać ich, rozmawiać i się nimi inspirować. Jestem towarzyskim człowiekiem. Mimo to czasami chcę pobyć sama, poukładać sobie wszystko w głowie, usiąść do pianina i grać. Balansują we mnie dwie natury, które raczej dobrze się ze sobą uzupełniają – mówiła w audycji "Serdeczne dźwięki". "Debiutanckie wydawnictwo Kaśki Sochackiej opowiada o kolei rzeczy w związku, o pętlach, jakie zataczamy, o obawach, kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą" – czytamy w opisie wydawnictwa.

Kaśka Sochacka –  Wiśnia / Kaśka Sochacka

***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Gość: Kaśka Sochacka (wokalistka)
Data emisji: 03.05.2021
Godzina emisji: 23.05

zch

Polecane