Gry planszowe. Rozrywka i sposób na zarobek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gry planszowe. Rozrywka i sposób na zarobek
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Gry planszowe to sprawdzony sposób na nudę i deszczowe popołudnie. Popularne planszówki mają moc nie tylko integrowania rodzin, ale też rozwijania wyobraźni graczy. Część z nich decyduje się na tworzenie własnej gry. Od czego zacząć? 

Gry planszowe skupiają wokół siebie wielu entuzjastów. Wielu z nich decyduje się tworzyć własne historie i przenosić je na plansze. – Najważniejsze, to jak najszybciej przejść od zachwytów nad swoich pomysłem do jego realizacji. Najpierw trzeba się zastanowić, co dokładnie chcemy stworzyć. Następnie – zająć się wykonaniem. Podstawowym błędem młodych twórców jest to, że tworzą gigantyczne i bardzo rozbudowane prototypy. Ja polecam jednak minimalizm. Do dobrej zabawy nie potrzeba wiele  zapewniał Adam Kwapiński, autor gier planszowych oraz poradnika dla początkujących autorów.

Posłuchaj

3:07
Planszówki. Rozrywka z pożytkiem (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Popularna rozrywka 

– W ciągu roku odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży. Obecnie sprzedaje się o trzydzieści procent więcej gier niż w latach ubiegłych. Lockdown i kwarantanna spowodowały, że zainteresowanie planszówkami znacznie wzrosło. Rynek zaczął się rozwijać. Na ten rok planowanych jest znacznie więcej premier niż w latach ubiegłych. Na sklepowych półkach coraz częściej pojawiają się ciekawe i odważne pomysły autorskie – mówił Maciej Wrzosek z firmy dystrybuującej gry planszowe.


Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay.com

Polskie planszówki 

– Rynek gier planszowych w Polsce rozwija się w ostatnich latach dość dynamicznie. Im więcej osób gra, tym statystycznie więcej z nich ma poczucie i chęci, by stworzyć coś więcej i spróbować swoich sił jako projektanci. W Polsce mamy ich bardzo wielu. Jesteśmy pod tym względem istotną częścią światowego rynku gier – wyjaśnił Adam Kwapiński.  

 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 30.04.2021
Godzina emisji: 17.15

zch

Polecane