Muzyczna młodzież i wspomnienie indierockowej supergrupy

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzyczna młodzież i wspomnienie indierockowej supergrupy
Mietall Waluś i Artur Rojek (Lenny Valentino)Foto: Forum / Tomasz Krufczyk

Przygotowujący się do wydania nowych albumów Gracjan Kalandyk i sskjegg oraz świętujący 20-lecie legendarnej płyty zespół Lenny Valentino byli głównymi bohaterami tego wydania audycji Tomasza Żądy.

– Wrażliwość muzyczna ze Śląska połączona z wrażliwością z Sopotu dała efekt tej płyty – tak o albumie "Uwaga! Jedzie tramwaj" mówi Mietall Waluś, jeden z członków supergrupy Lenny Valentino. W jej składzie, oprócz lidera zespołu Negatyw, byli również Artur Rojek i członkowie formacji Ścianka.

Z okazji 20. rocznicy wydania płyty ukazała się jej winylowa reedycja, niewykluczone, że odbędą się też jakieś koncerty. – Fajnie byłoby, gdybyśmy wrócili z tej okazji na kilka koncertów. Ale to, co się dzieje teraz na świecie i w Polsce, sprawia, że nie wiadomo, co się wydarzy za miesiąc i trudno coś zaplanować. Nie mogę obiecać na 100 procent – mówi Mietall Waluś.

sskjegg – "Dotknij", źródło: YouTube / sskjegg

Oprócz powrotu do albumu sprzed dwóch dekad to wydanie "Polskiego Expressu" wypełniły nowe nagrania. Dwa z nich wykonała sskjegg – pod tym pseudonimem, zaczerpniętym z języka norweskiego, kryje się Sabina Broda, wokalistka, a jednocześnie dyrektorka Akademii Dźwięku w Cieszynie, pracująca z niepełnosprawnymi dziećmi. Pod koniec tego roku ma ujrzeć światło dzienne jej najnowszy album, "Samotności".

O planach dotyczących nowej płyty opowiedział kolejny gość Tomasza Żądy, Gracjan Kalandyk. – Już jesteśmy na finiszu, troszeczkę ostatnio ponagrywaliśmy, tak że lada chwila krążek powinien się ukazać – twierdzi wokalista z Trójmiasta. Będzie to drugi album w dorobku byłego uczestnika programów "X-Factor" i "The Voice of Poland", ale pierwszy wydany nakładem własnej wytwórni Black Cat Division. 


Posłuchaj

51:53
Lenny Valentino i muzyczna młodzież (Polski Express/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Tomasz Borowczyk – "Miłość/młodość"
 2. Sskjegg – "Toń"
 3. Sskjegg – "Dotknij"
 4. Hedone – "Jak"
 5. Lenny Valentino – "Dom nauki wrażeń"
 6. Lenny Valentino – "Chłopiec z plasteliny"
 7. Caroline Jop – "Na pierwszym planie"
 8. Gracjan Kalandyk – "Zostałem sam"
 9. Gracjan Kalandyk – "Mimo wszystko"
 10. Nastroje – "Tylko mówisz"
 11. Plastic – "Dream Dancing (I Hear The Music)"
 12. Nocti – "Zerwane latawce"

 ***

Tytuł audycji: Polski Express
Autor audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 28.04.2021
Godzina emisji: 20.07

kc

Polecane