Koncertowo z Polski

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Koncertowo z Polski
King CrimsonFoto: Delmiro Junior/Shutterstock

Przez dziesięciolecia nasz kraj, skryty za żelazną kurtyną, był pomijany przez największych wykonawców rockowych. Występy tych, którzy do Polski jednak dotarli, przechodziły do legendy: tak było w 1967 r. w przypadku The Rolling Stones. Zmiana ustroju zmieniła też sytuację na scenach koncertowych.


Roger Waters 1200.jpg
Nowy-stary Roger Waters i polski rock progresywny

Michał Kirmuć nie miał więc problemu, aby skompletować playlistę swojego programu, w którym postanowił zaprezentować nagrania zagranicznych gwiazd z koncertów w Polsce. I jest to naprawdę zestaw znakomity, w którym można znaleźć prawdziwe perełki! Niestety krótki, gdyż koncertowe nagrania mają to do siebie, że zazwyczaj są dłuższe. I ciekawsze...


Posłuchaj

47:30
Koncerty w Polsce (Wieczorny przegląd myśli/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zaczął Fish z utworem "Lady Let It Lie" z koncertu w Krakowie w 1995 roku, a więc sprzed 26 lat! To nie była jedyna jego wizyta w Polsce: muzyk odwiedzał nas wielokrotnie, zarówno solo, jak i z grupą Marillion. Ostatni koncert, promujący album "Weltschmerz", był planowany na jesień 2020. Jednak z powodu pandemii cała trasa została odwołana i przeniesiona na przyszłość. Jest więc bardzo prawdopodobne, że zobaczymy go i usłyszymy już w przyszłym roku.

Lady Let It Lie (Live, Krakow, 1995)/YouTube Fish


Kolejnym wykonawcą była grupa King Crimson z koncertu w warszawskiej Sali Kongresowej. To był pierwszy ich pobyt w Polsce w ramach trasy promującej album THRAK. Jednak ku zaskoczeniu - i zachwytowi - wszystkich ze sceny zabrzmiał także słynny "21st Century Schizoid Man"!


Posłuchaj

47:30
Koncerty w Polsce (Wieczorny przegląd myśli/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów

 1. FISH – Lady Let It Lie
 2. KING CRIMSON – 21st Century Schizoid Man
 3. PETER GABRIEL – Red Rain
 4. PETER GABRIEL – We Do What We We're Told
 5. GENESIS – No Son Of Mine
 6. GENESIS – Carpet Crawlers
 7. TOM WAITS – Carnival Bob's Confession

Tom Waits – Carnival Bob's Confession/YouTube Tom Waits

***

Tytuł audycji: Wieczorny przegląd myśli
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 26.04.2021
Godzina emisji: 19.10

pr

Polecane