Od 40 lat tworzą świat przyjazny dziecku – czym jest KOPD?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Od 40 lat tworzą świat przyjazny dziecku – czym jest KOPD?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/wk1003mike

KOPD, czyli Komitet Ochrony Praw Dziecka powstał w 1981 roku jako pierwsza w całej Europie Wschodniej organizacja, która bezpłatnie udziela pomocy dzieciom i ich opiekunom. – To praca, która ma sens i misję. Pracują u nas specjaliści, którzy znają się na swojej pracy, którzy są pełni pasji, entuzjazmu, zaangażowania, którzy dają mi siłę – mówiła w Zagadkowym Studiu członkini zarządu KOPD Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz.   

rehabilitacja.jpg
Prawidłowy rozwój sensoryczny. Jak rodzic może pomóc dziecku?

Wszystko dla rozwoju dziecka

W grudniu tego roku minie już 40 lat od momentu, w którym Komitet Ochrony Praw Dziecka zaczął pomagać dzieciom i ich najbliższym. – Pomagamy dzieciom bezpłatnie i bardzo szeroko. Prowadzimy warsztaty, konsultacje, terapie, porady prawne. Psycholog, prawnik i mediator czekają na Was, na Waszych rodziców i opiekunów – zwróciła się do małych słuchaczy Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz.

Posłuchaj

50:06
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz o Komitecie Ochrony Praw Dziecka i konkursie "Świat Przyjazny Dziecku" (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jednym z najstarszych i unikalnym projektem KOPD jest konkurs "Świat Przyjazny Dziecku". Już po raz 19. Kapituła (w której skład wchodzi także autorka "Zagadkowej niedzieli" Katarzyna Stoparczyk), wybiera zabawki, książki, miejsca i portale internetowe, które najlepiej sprzyjają rozwojowi najmłodszych. – Konkurs jest już dorosłym dzieckiem, bo ma 20 lat. To jedna z naszych perełek – zaznaczyła członkini zarządu komitetu.

"

19. edycja naszego konkursu to wiele fantastycznych książek, gier, zabawek, miejsc, wydarzeń i przedmiotów. Wszystkich...

Opublikowany przez Konkurs Świat Przyjazny Dziecku Wtorek, 13 kwietnia 2021

Zawsze gotowi do pomocy

Komitet Ochrony Praw Dziecka działa w siedzibie przy ulicy Oleandrów w Warszawie (ze względu na ograniczenia związane z pandemią można odwiedzać ją tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym) oraz online. Zachęcamy do kontaktowania się z nim za pośrednictwem numeru telefonu 22 626 94 19 lub adresu mailowego kopd@kopd.pl. KOPD działa od poniedziałku do piątku.

Nie pozwól, aby narodziły się w nim demony. Alienacja rodzicielska/Komitet Ochrony Praw Dziecka PL

Gościem "Zagadkowej niedzieli" był także naukowiec Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk, autor książek oraz ilustrator Tomasz Samojlik, z którym zanurzyliśmy się w fascynujący świat zwierząt. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz (członkini zarządu Komitetu Ochrony Praw Dziecka), Tomasz Samojlik (naukowiec Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk, autor książek, ilustrator)
Data emisji: 25.04.2021
Godzina emisji: 09.08

kr

Polecane