Kamper lub houseboat: super opcje na majówkę!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kamper lub houseboat: super opcje na majówkę!
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Andrey Armyagov / shutterstock

Majówka tuż tuż, ale z uwagi na pandemiczne ograniczenia pensjonaty i hotele są zamknięte. Oznacza to, że dłuższy wyjazd jest raczej niemożliwy, chyba że istnieje możliwość wynajęcia noclegu na kółkach bądź na wodzie. A więc trzeba poszukać kampera lub houseboatu.


lotniko samolot pas startowy Pixabay 1200.jpg
Rynek lotniczy w czasach pandemii. Czego możemy się spodziewać?

Kamper to samochód z zabudową mieszkalną. – Nie jest może tak wygodny, jak hotelowy pokój, ale można w nim się wygodnie wyspać – mówi Piotr Kordana z firmy wynajmującej kampery. Nawet w najmniejszych zazwyczaj znajdują się dwa łóżka, toaleta, kuchenka, mała lodówka, składany stolik. Jednak im większy jest pojazd, tym więcej udogodnień: pojawia się prysznic, zwiększa się liczba miejsc do wypoczynku.


Posłuchaj

2:29
Kamper lub hoseboat: legalny nocleg na wakacjach (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wybierając się na wypoczynek kamperem, trzeba szukać kempingu z wydzielonymi miejscami bądź parkingu z możliwością podłączenia do prądu i zatankowania czystej wody.

Inną opcją jest wypoczynek na wodzie, czyli wynajem houseboatu. – Można budzić się na wodzie, wśród pięknej mazurskiej przyrody. I podziwiać te wspaniałe krajobrazy – zachwala Anna Reingard z firmy wynajmującej houseboaty i jachty. – Na takim hausbocie każdy ma własną sypialnię i łazienkę. Jest też salon w pełni wyposażony salon z kuchnią, co daje poczucie komfortu – wylicza.

Z drugiej strony możliwość odpalenia silnika i wypłynięcia na środek jeziora, by się poopalać, połowić ryby czy wykąpać, zapewnia poczucie wolności. Pozwala też przepłynąć na nocleg w inne miejsce.

Jeśli jednak ktoś zakłada, że w ostatniej chwili uda mu się wynająć tego typu nocleg, jest raczej bez szans: – Wygląda na to, że w długi weekend majowy popyt przewyższył podaż. Właściciele firm wynajmujących kampery i houseboaty mają 100-procentowe obłożenie – potwierdzają eksperci.


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 24.04.2021
Godziny emisji: 07.31

pr

Polecane