Klasyka metalu ciemną nocą

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Klasyka metalu ciemną nocą
MetallicaFoto: Shutterstock/Maj.l

Metallica, Sepultura, Black Sabbath i Saxon – te legendy heavy metalu można było usłyszeć w audycji Michała Grabkowskiego, tuż przed północą z wtorku na środę. W programie nie zabrakło też miejsca dla trochę łagodniejszych brzmień.

Od piekielnie mocnego uderzenia rozpoczął Michał Grabkowski pierwsze wtorkowe wydanie "Dogrywki". Najpierw zabrzmiały dobrze znane fanom thrash metalu dźwięki klasycznej kompozycji Metalliki, a tuż po nich anteną zawładnęła muzyka innej ikony gatunku, czyli brazylijskiej Sepultury.

W międzykontynentalnej wyprawie w poszukiwaniu ciężkich gitarowych riffów znalazło się miejsce na przystanki w Portugalii, skąd pochodzi grupa Miss Lava, i Grecji, ojczyźnie formacji 1000mods. Klimat nieco zelżał, gdy na antenie zameldowali się pochodzący z Piły weterani z zespołu Alians i ich mieszanka punk rocka z bujającym reggae i skocznym ska.

1000mods – "The Son", źródło: YouTube / 1000mods

Końcówka audycji należała ponownie do herosów metalu – do takich z pewnością zaliczają się grupy Black Sabbath i Saxon. Pierwsza z nich wydała niedawno reedycje kilku klasycznych albumów z początków działalności, zaś druga uraczyła fanów płytą z własnymi wersjami utworów takich legend, jak The Rolling Stones, The Beatles, Jimi Hendrix czy Led Zeppelin.


Posłuchaj

50:49
Klasyka metalu i nie tylko (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Metallica – "One"
 2. Sepultura – "Roots Bloody Roots"
 3. Hank Williams III – "Ghost to a Ghost"
 4. Miss Lava – "The Great Divide"
 5. 1000mods – "The Son"
 6. Alians – "Życie jak muzyka"
 7. Alians – "Żandarm"
 8. Black Sabbath – "Am I Going Insane"
 9. Saxon – "Evil Woman"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 20.04.2021
Godzina emisji: 23.08

kc

Polecane