Buty w roli głównej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Buty w roli głównej
Foto: fot. bieganie.pl

Czy w profesjonalnych butach do biegania można chodzić na co dzień? Jakie buty biegowe wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę? ODPOWIADAMY.

Posłuchaj

Buty w roli głównej
+
Dodaj do playlisty
+

- Profesjonalne buty do biegania jak najbardziej nadają się do chodzenia, nie należy w nich jednak grać w piłkę nożną czy koszykówkę – powiedział nasz ekspert Paweł Januszewski. Buty do biegania są przewiewne, elastyczne, stopy się w nich dobrze czują.

Pamiętajmy, że w nowych butach biegowych nie należy startować w konkursach, gdyż but musi dostosować się do budowy stopy.

Jeśli chodzi o częstotliwość wymiany butów, taką przybliżoną wartością jest 1000 kilometrów. Po przebiegnięciu tego dystansu należy zwrócić uwagę na bieżnik i piankę wyściełającą but. Jeśli są bardzo zbite, starte, należy pomyśleć o nowej parze. Dobrą wskazówką będzie dla nas też własne ciało. Ból nóg i kręgosłupa upewnią nas, że buty straciły swoje właściwości.


ZAPRASZAMY DO GDAŃSKA!


Tam kolejna impreza biegowa "Gdańsk biega”. Do wyboru dwa dystanse: 3 lub 6 km. Zapisy w dniu biegu – 7 listopada od 9.30 do 11.30

I jak zawsze zapraszamy na sobotnie treningi. Poniżej podstawowe informacje:


1. Gdzie dokładnie odbędzie się spotkanie?
Warszawa - Stadion przy ulicy Wawelskiej 5, mapa poniżej.
Poznań - Stadion MOS na Śródce ul. Gdańska 1
Kraków - Stadion Plac na Groblach, mapa poniżej.
Bielsko-Biała - Stadion Miejski przy Jaworzańskiej 120, mapa poniżej

Mapki dostępne na stronie bieganie.pl, kliknij tu, by zobaczyć.

2. Dla kogo jest przeznaczone? Dla jakiej grupy wiekowej?

Dla każdego, kto kiedykolwiek myślał o tym, że chciałby zacząć biegać, nie ma ograniczeń wiekowych.

3. Jak długo będzie trwało?

Zakończy się przed godziną 11: 00, czyli nie dłużej niż 1 godzinę.

4. Czy udział w spotkaniu-treningu kosztuje?

Udział jest bezpłatny.

5. Jaki trzeba mieć ze sobą sprzęt?

Dobrze jest mieć ze sobą sportowy strój: czyli buty do biegania, ale jeśli ktoś takich jeszcze nie posiada a chciałby przyjść, niech przyjdzie - doradzimy gdzie i jakie kupić, sportowy strój to także koszulka, spodenki lub spodnie - w każdym razie takie które nie krępują waszych ruchów, w których czujecie się swobodnie i nie są zbyt ciepłe - w trakcie biegu zaczniecie się pocić (to normalne) i koniecznie powinniście być ubrani w coś co w momencie startu treningu daje odczucie lekkiego chłodu. Ewentualnie miejcie na sobie kilka warstw, które będziecie mogli zdjąć, aby dostosować się do warunków.

6. Czy będą szatnie, prysznice?

Nie, tego nie zapewniamy. Najlepiej przyjść już ubranym w sportowy stój, ewentualnie w jakiejś kurtce, wierzchnie ubrania będzie można zostawić z boku na stadionie.

Od 14 września nasza akcja ma także swój profil na Facebook, tam też możecie zadawać pytania. Jeśli chcecie, aby na stadionie w waszym mieście też odbywały się zajęcia - napiszcie do nas.

Polecane