Eklektyzm bez ograniczeń. Cztery godziny z DJ Bertem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Eklektyzm bez ograniczeń. Cztery godziny z DJ Bertem
Norbert BorzymFoto: Archiwum prywatne

"Set DJ-ski w Trójce" Norberta Borzyma to czterogodzinna, eklektyczna podróż pozbawiona stylistycznych ograniczeń. Co DJ Bert przygotował dla nas tym razem?

Posłuchaj

3:52:32
Nowości i klasyki tanecznej elektroniki w selekcji Norberta Borzyma (Set DJ-ski w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Azymuth to brazylijskie jazz-funkowe trio, które rozpoczęło działalność w 1973 roku. Na powitanie "Setu DJ-skiego w Trójce" usłyszeliśmy jego kompozycję "Jazz Carnival", która ukazała się w 1979 roku. Takie właśnie jazz funkowe klimaty były popularne na brytyjskiej scenie klubowej na początku lat 80. – Tę stylistykę określano wówczas terminem rare-groove. Styl był popularny na Wyspach aż do pojawienia się brzmień acid house w drugiej połowie lat 80 – mówił Norbert Borzym.

Azymuth - Jazz Carnival/Far Out Recordings


Gaspard Augé, najlepiej znany jako połowa francuskiego duetu elektronicznego Justice, 15 kwietnia wydał swój debiutancki singiel jako artysta solowy. Utwór "Force Majeure" ukazał się nakładem Genesis, Ed Banger Records i Because Music, a wkrótce znajdzie się na albumie długogrającym, który artysta zatytułował "Escapades".

Gaspard Augé - Force Majeure (Official Video)/Justice


Jako przedostatni w "Secie DJ-skim w Trójce" pojawił się Will Powers z kompozycją "Adventures In Succes" z 1983 roku, która znalazła się na ulubionej kompilacji autora audycji pt. "Funky Nassau: The Compass Point Story 1980 - 1986"Will Powers to alter ego fotografki Lynn Goldsmith, która na pewien czas odłożyła aparat, by nagrać album "Dancing For Mental Health". Wydanym piosenkom towarzyszyły pierwsze w historii teledyski stworzone w technice 3D.

 Will Powers "Adventures in Success" (Official Music Video)/Lynn Goldsmith

***

Tytuł audycji: Set didżejski w Trójce
Prowadzi: Norbert Borzym
Data emisji: 17.04.2021
Godzina emisji: 00.05

kr

Polecane