Spektakl, którego nikt nie zobaczy? Rozmowa z Marcinem Sławińskim

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Spektakl, którego nikt nie zobaczy? Rozmowa z Marcinem Sławińskim
Marcin SławińskiFoto: Aleksiej Witwicki/ Forum

"Czego nie widać" to nowy spektakl Marcina Sławińskiego. W dniu premiery  przedstawienia Redbad Klynstra-Komarnicki zapytał reżysera, jak pracuje się nad dziełem, którego, póki co, nikt nie będzie w stanie zobaczyć.

Premiera dzieła Marcina Sławińskiego odbędzie się bez udziału publiczności. Co więcej, wydarzenie nie będzie nawet transmitowane online. Jakie są tajniki wystawania sztuki? Jak wyglądają różnice pomiędzy byciem aktorem a reżyserem? 

Posłuchaj

49:05
Spektakl, którego nikt nie zobaczy. "Czego nie widać" (Trzy gramy Redbada)
+
Dodaj do playlisty
+

"Czego nie widać"

– To autentyczna opowieść o tym, czego nie widać w teatrze oraz o relacjach międzyludzkich. Moim zdaniem to jedna z najlepszych fars na świecie. Pokazuje, jak aktorzy przygotowują przedstawienie. Mają próby, a potem obserwujemy ich zza kulis, gdy grają na scenie. Doświadczają przy tym oczywiście wszystkich katastrof, które tylko mogą przydarzyć się w teatrze. "Czego nie widać" to nie tylko porcja śmiechu, ale też coś znacznie więcej. W spektaklu można odnaleźć odrobinę psychologii i prawdy na temat relacji międzyludzkich – w programie "Trzy gramy Redbada" opowiadał Marcin Sławiński, reżyser przedstawienia. 

"

Halo? Słyszeliście? Jutro w naszym teatrze odbędzie się niezwykłe wydarzenie, pierwsze tego typu w historii naszego...

Opublikowany przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie Piątek, 16 kwietnia 2021

Farsa 

– Nawet jeżeli to gatunek, który nie daje tak wielu splendorów i aplauzów, to daje aktorom nagrodę równorzędną albo nawet i znacznie większą. Jest nią pełna sala widzów. Podsłuchałem kiedyś rozmowę państwa, którzy wychodzili z sali teatralnej. Ostatnie zdanie w spektaklu brzmiało "A teraz wyjdźcie państwo na wieczorną ulicę, obejmijcie się i niech księżyc świeci wam z każdej latarni". W drzwiach pani powiedziała do pana: "przecież mieliśmy się objąć". Pomyślałem sobie wtedy, że nie ma piękniejszej nagrody niż to, że ci państwo spędzili ze sobą miły wieczór – dodał reżyser. 

Premiera spektaklu "Czego nie widać" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie została zaplanowana na 17 kwietnia 2021 roku. Ze względów pandemicznych odbędzie się bez udziału publiczności. Jak podkreślają organizatorzy, ponowna premiera, tym razem z widownią na sali, planowana jest na najbliższy możliwy termin. 


***

Tytuł audycji: Trzy gramy Redbada
Prowadzi: Redbad Klynstra-Komarnicki
Data emisji: 17.04.2021
Godzina emisji: 11.09

zch

Polecane