Muzyczny wzór na połączenie energii z masą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczny wzór na połączenie energii z masą
Massive Attack na festiwalu BENICASSIM w Hiszpanii w 2017 rokuFoto: Christian Bertrand/Shutterstock.com/domena publiczna

Energetycznie, chemicznie, masywnie – takimi słowami określała muzykę prezentowaną w tym wydaniu audycji jej gospodyni, Aleksandra Kaczkowska. W programie znalazło się miejsce m.in. dla utworu opartego na kołysance wymyślonej przez mamę pewnej artystki…

Krótka, acz treściwa jest playlista tego wydania "Po zachodzie słońca". W jej skład wchodzą w większości utwory znanych i cenionych artystów, jednak nie te najbardziej przebojowe, na dodatek zbyt długie, by gościć na co dzień na antenach stacji radiowych.

Zespoły The Chemical Brothers, Massive Attack, The Prodigy i Moloko to czołówka brytyjskiej sceny muzyki elektronicznej przełomu XX i XXI wieku. Fani znają ich równie dobrze, jak norweski duet Röyksopp czy szwedzką wokalistkę Robyn. Najmniej popularna w tym towarzystwie jest artystka ukrywająca się pod pseudonimem Torres.

Torres – "To Be Given a Body", źródło: YouTube / Beggars Group Digital Ltd.

Ta amerykańska wokalistka i autorka piosenek tak naprawdę nazywa się Mackenzie Scott. Debiutancki album wydała w 2013 roku, a łącznie ma w dorobku 4 płyty. Zaprezentowany w audycji utwór "To Be Given a Body" pochodzi z wydanego w 2017 roku krążka "Three Futures". – Ta kompozycja była pierwotnie podobna do hymnu, ale wyewoluowała w coś w rodzaju południowo-gotyckiego chorału gregoriańskiego na czas apokalipsy – tłumaczyła artystka, która melodię piosenki zaczerpnęła z kołysanki śpiewanej jej w dzieciństwie przez mamę.


Posłuchaj

52:30
Energetycznie, chemicznie, masywnie (Po zachodzie słońca/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

  1. The Chemical Brothers – "The Test"
  2. Massive Attack – "United Snakes"
  3. Torres – "To Be Given a Body"
  4. Röyksopp feat. Robyn – "Monument"
  5. The Prodigy – "Poison"
  6. Moloko – "Over & Over"

***

Tytuł audycji: Po zachodzie słońca 
Prowadzi: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 15.04.2020
Godzina emisji: 21.09

kc

Polecane