Michał Kirmuć i nieoczywiste utwory z polskiego podwórka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Kirmuć i nieoczywiste utwory z polskiego podwórka
Lech JanerkaFoto: Forum/Bartek Sadowski

– Dzisiaj będzie sporo polskich wykonawców, aczkolwiek nie takich oczywistych, a może nawet trochę zapomnianych – powiedział Michał Kirmuć, zapraszając na środowe wydanie audycji "Trójkowo, rockowo". Prosto z naszego podwórka zagrali nam m.in. Lech Janerka, De Mono i Chłopcy z Placu Broni, ale nie zabrakło dźwięków zza oceanu. 

Posłuchaj

49:20
Lech Janerka, De Mono i Woo Boo Doo w środowy poranek (Trójkowo, rockowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Historia podwodna" to tytuł pierwszego solowego albumu Lecha Janerki, który ukazał się w 1986 roku w Tonpress KAW. Od poczynań artysty z macierzystą grupą Klaus Mittfoch album odróżnia przede wszystkim większa złożoność kompozycji i brzmienie wiolonczeli. Znalazła się na nim m.in. kompozycja pt. "Jest jak w niebie", w której na syntezatorach zagrał Wojciech Konikiewicz.

Lech Janerka - Jest jak w niebie/MTJ Wytwórnia Muzyczna

13 kwietnia światło dzienne ujrzał utwór niecodziennego duetu. Mick Jagger – 77-letni wokalista The Rolling Stones połączył siły z byłym perkusistą Nirvany i liderem Foo Fighters Dave’em Grohlem, czego wynikiem jest "Easy Sleazy" – piosenka z optymistycznym przesłaniem o powrocie do normalnego życia po pandemii, będąca jednocześnie prztyczkiem w nos dla płaskoziemców i zwolenników teorii spiskowych dotyczących COVID-19. Dave Grohl zagrał w utworze na perkusji, basie i gitarze.

EAZY SLEAZY — Mick Jagger with Dave Grohl — Lyric video/Mick Jagger


Woo Boo Doo to polska grupa jazzrockowa, której sceniczny żywot trwał wyjątkowo krótko (zaledwie półtora roku), ale który zapisał się w pamięci fanów i słuchaczy Trójki. Zespół powstał w 1984 roku w Częstochowie i występował w składzie: Janusz IwańskiMateusz Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Andrzej Ryszka, Antoni Gralak  Andrzej Urny. Oprócz "Ja mam fijoła" formacja ma na swoim koncie takie utwory jak "A jemu nic", "Nie wiem", "Atak na głowę", "Jasne góry", "Wszystko leci z rąk" i "Michael Jackson".

Woo Boo Doo - Ja mam fijoła/Don Octavio

Lista utworów:

1. Lech Janerka – "Jest jak w niebie"
2. Mick Jagger – "Eazy Sleazy"
3. The Rolling Stones – "Anybody Seen My Baby"
4. Indica Islands – "Of Light"
5. Roxa – "A ona tańczy"
6. Mama – "Szkolny rock and roll"
7. Woo Boo Doo – "Ja mam fijoła"
8. Producers – "You And I"
9. Kruk & Wojtek Cugowski – "Ratt Race (Radio Edit)"
10. De Mono – "Otoczony"
11. Chłopcy Z Placu Broni – "To koniec"

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Michał Kirmuć
Data emisji:
14.04.2021
Godzina emisji: 
10.08

kr

Polecane