Zadziwiający świat zwierząt. "Przyroda nie zna słowa brzydkie"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zadziwiający świat zwierząt. "Przyroda nie zna słowa brzydkie"
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/StormmillaGirl

– Wyobraźcie sobie chomika, ale zupełnie łysego z pomarszczoną skórą. On od urodzenia wygląda jak staruszek. Na dokładkę ma dwa wystające zęby jak bóbr… W przyrodzie wszystkie zwierzęta są na równych prawach. Liczy się, żeby przetrwać – opowiada Anna Olej-Kobus, opisując golca. 


"Księga niezwykłych zwierząt. Do rysowania, zgadywania i wymyślania", Wydawnictwo Dwukropek "Księga niezwykłych zwierząt. Do rysowania, zgadywania i wymyślania", Wydawnictwo Dwukropek

Czym zachwycają gwiazdonos, wampir czy golec właśnie, jak nauczyły się żyć i przetrwać nawet w ekstremalnych warunkach? Między innymi o tym Katarzyna Stoparczyk rozmawiała ze swoim gościem, autorką "Księgi niezwykłych zwierząt". Wydawnictwo przynosi prawie sto stron ciekawostek o zwierzętach. Poznacie najbrzydsze zwierzęta świata i mistrzów szybkości, stworzenia o zachwycających kolorach i wzorach, te o najdłuższych szyjach i ogonach. Książka pełna jest fascynujących zdjęć oraz zagadek, kolorowanek, rebusów, labiryntów i eksperymentów. 


Posłuchaj

51:31
Jakie sekrety kryje świat zwierząt? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jak się okazuje, nie wszystkie zwierzęta zaraz po urodzeniu mają małe rozmiary. – Noworodek płetwala błękitnego, największego zwierzęcia na świecie ma siedem metrów długości. Malutka żyrafa ma dwa metry i od razu jest większa od nas i może patrzeć na nas z góry. Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że mniej więcej w godzinę po urodzeniu potrafi iść w tempie dorosłych żyraf – dodaje Anna Olej-Kobus.

National Geographic/Baby Blue Whale Nursing (Exclusive Drone Footage) | National Geographic

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Anna Olej-Kobus (podróżnika, autorka książek)
Data emisji: 11.04.2021
Godziny emisji: 9.06

gs/materiały prasowe

Polecane