Broadway. Kiedy teatry znów będą tętnić życiem?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Broadway. Kiedy teatry znów będą tętnić życiem?
Nowy Jork, Times SquareFoto: pixabay.com/Wallula

– Władze Nowego Jorku oprócz intensyfikacji akcji szczepień pracują nad stworzeniem planów zarządzania tłumem ludzi przed i po przedstawieniu Z powodu pandemii koronawirusa Broadway jest już zamknięty od ponad roku – mówi Jan Pachlowski. 

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio stawia sobie za cel otwarcie teatrów na Broadwayu we wrześniu tego roku. Umożliwić ma to zaszczepienie wszystkich pracowników tamtejszych placówek kulturalnych. Wielu miało nadzieję, że publiczność  powróci na widownię w czerwcu, jednak rzeczywistość pandemiczna na to nie pozwala. Działania władz amerykańskiego miasta są uważnie obserwowane na całym świecie, bo mogą stać się przykładem jak na nowo otworzyć dla publiczności instytucje kultury. 


Posłuchaj

4:00
Kiedy teatry na znów widownia w teatrach na Broadwayu zapełni się do ostatniego miejsca? (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lokalne władze nie są obecnie wstanie pomóc środowisku artystów, bo miasto w związku z pandemią znalazło się na skraju bankructwa. – Niczego nie można porównać do tego, co się obecnie dzieje – przyznaje Eric Falkenstein, producent z Broadwayu.

– Zostałem bez niczego, wszystko się zatrzymało. Nie ma mojej zawodowej pasji, czy pensji. Nie mam jak egzystować pomału. Projekty, nad którymi ciężko pracowałem w ostatnim roku, już są nieaktualne – mówi aktor Tamar Greene, który występował m.in. w musicalu "Hamilton". 

BroadwayInHD/70th Annual Tony Awards 'Hamilton'

Bilety na zaplanowane spektakle można już kupować. Jeżeli przedstawienia się nie odbędą, pieniądze zostaną zwrócone. W poprzednich latach, w trakcie sezonu tamtejszy sektor kulturalny zapewniał pracę dla blisko 100 tys. ludzi, a lokalna gospodarka zarabiała dzięki tamtejszym 41 teatrom 15 miliardów dolarów.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału reporterskiego: Jan Pachlowski
Data emisji: 10.04.2021
Godziny emisji: 07.17

gs

Polecane