Niebezpieczne tarabanienie i bezpieczna jazda

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niebezpieczne tarabanienie i bezpieczna jazda
PoluzjanciFoto: Radoslaw NAWROCKI / Forum

Robert Luty jest perkusistą i muzykiem sesyjnym, członkiem grupy Poluzjanci. Ma na koncie współpracę m.in. z grupami Sistars, Golec uOrkiestra, Ewą Bem, Krzesimirem Dębskim, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Brodką, Krzysztofem Krawczykiem, Mietkiem Szcześniakiem i Kasią Cerekwicką. Jest także zapalonym miłośnikiem rajdów samochodowych, w których od kilku sezonów startuje. Bierze też udział w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i jest ich dwukrotnym zwycięzcą. Z Mateuszem Krautwurstem rozmawiał o obu swoich pasjach: muzyce i samochodach.


vito bambino fot. ludwig lis press 1200.jpg
Skromny człowiek i superbohater. Vito Bambino w Trójce

Posłuchaj

53:22
Robert Luty, perkusista zespołu "Poluzjanci" o muzyce i rajdach samochodowych (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– To była zabawna sytuacja, gdyż byliśmy z Tomkiem Szymusiem na FAMIE i on zadzwonił do Kuby do Warszawy z budki telefonicznej – wspomina ze śmiechem Robert Luty swoje przyjęcie do Polucjantów. "Słuchaj, jest tutaj Robert i jest pytanie, czy on...?". Na to Kuba: "A chce grać?". Więc Tomek do mnie: "Chcesz grać?". "Chcę!". No i tak się zaczęło – opowiada.

Poluzjanci – Kosmos/YouTube satelite2104


Razem z basistą Piotrem Żaczkiem stworzyli znakomitą, wyjątkową na polskiej scenie muzycznej sekcję rytmiczną. – Zawsze, kiedy gramy, musimy mieć grać o czymś: sama perkusja bez kontekstu jest po prostu słaba. Ale w kontekście utworu, wokalu, tekstu jest czymś. I podobnie jest z basem: Piotrek też postrzega bas jako dodatek do całej reszty – tłumaczy muzyk.

Oprócz tego, że jest muzykiem, Robert Luty jest także kierowcą rajdowym, dwukrotnym zwycięzcą Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ale zastrzega, że jego rajdowe doświadczenia nie przekładają się na codzienną szybkość przemieszczania samochodem. – Uczestnictwo w rajdach, możliwość wyszalenia się na zamkniętym, zabezpieczonym terenie powoduje, że nie chce się tych emocji powielać. Więc jeździmy przepisowo i bezpiecznie – mówi. – Dbamy o zachowanie prawa jazdy, które jest niezbędne, aby brać udział w rajdach – dodaje.

Poluzjanci – Trzy metry ponad ziemią/YouTube kianfan


***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Gość: Robert Luty (muzyk, perkusista zespołu Poluzjanci)
Data emisji: 05.04.2021
Godzina emisji: 23.07

pr

Polecane