Najbardziej trójkowe z trójkowych utworów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Najbardziej trójkowe z trójkowych utworów
ArchiveFoto: mat. promocyjne

W pierwszy dzień kwietnia, czyli w 59. urodziny Trójki audycję "Po zachodzie słońca" wypełniły utwory, które zarówno Aleksandrze Kaczkowskiej, jak i słuchaczom, najbardziej kojarzą się z Trójką i które dzięki niej poznali. – Tych najbardziej kojarzących się z Trójką nie da się zmieścić w 50 minutach, ale są takie, które powinny nam zabrzmieć – powiedziała autorka programu.

Posłuchaj

50:13
Trójkowa muzyka na 59. urodziny Programu 3 (Po zachodzie słońca/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
 
Wyjątkowe, bo wspomnieniowe zestawienie otworzyła grupa The Cure"Close To Me" – drugi singiel z szóstego studyjnego albumu kwintetu pt. "The Head on the Door". Wersja kompozycji, która nie znalazła się płycie, nie zawiera części występującej we wszystkich pozostałych wersjach, a mianowicie partii sekcji dętej opartej na tradycyjnej melodii nowoorleańskiego marszu żałobnego. Teledysk do "Close To Me" zrealizował nadworny reżyser The Cure – Tim Pope.
The Cure - Close To Me (Official Video)/The Cure

"Teardrop" – to tytuł nieśmiertelnego utworu Massive Attack, który pojawił się na wydanej w 1997 roku, najpopularniejszej płycie Brytyjczyków "Mezzanine". Siedem lat później kompozycja zyskała drugie życie jako temat główny serialu "Dr House". Wokal, który słyszymy w utworze, należy do Elizabeth Fraser, byłej wokalistki Cocteau Twins i autorki tekstu do "Teardrop".

Massive Attack - Teardrop (Official Video)/massiveattack

Jako przedostatnia w programie pojawiła się radiowa, skrócona wersja kompozycji "Again" z trzeciego albumu Archive "You All Look the Same To Me", z 2002 roku, zdaniem Aleksandry Kaczkowskiej, najlepszego w ich dorobku. Utwór zadebiutował 1 listopada tego samego roku na 50. miejscu "Listy przebojów Programu Trzeciego" i uzyskał miano najdłużej notowanej piosenki w historii tej audycji.

Archive - Again (Version) [Official Video]/archiveofficial

Lista utworów:

1. Maanam – "Kocham Cię, Kochanie Moje" 
2. The Cure – "Close To Me"
3. Tori Amos – "Cornflake Girl"
4. Depeche Mode – "Home"
5. Massive Attack – "Teardrop"
6. Prince – "Purple Rain"
7. Sinead O'Connor – "Nothing Compares 2 U"
8. Archive – "Again"
9. Hey –"Nie Więcej."

***

Tytuł audycji: Po zachodzie słońca 
Prowadzi: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 01.04.2020
Godzina emisji: 21.09

kr

Polecane