Czerpać czystą przyjemność z ruchu. Kiedy i gdzie się chce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czerpać czystą przyjemność z ruchu. Kiedy i gdzie się chce
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Aleksander Keplicz

Nietrudno zauważyć, że biegi masowe zniknęły z widnokręgu. Póki nie powrócą, warto rozejrzeć się za biegowymi imprezami wirtualnymi. Jedną z nich jest "Biegam z czystą przyjemnością", której organizatorem jest Polska Agencja Antydopingowa.

Bieganie sport endorfiny euforia biegacza kobieta 1200.jpg
Bieganie – najzdrowsza z używek

Czysty sport i szczytny cel

Wydarzenie obędzie się w ramach Światowego Dnia Czystego Sportu "Play True Day" organizowanego przez WADA, a "wpisowe" zebrane od uczestników zostanie przekazane w całości na cel charytatywny. Więcej o idei stojącej za "Biegam z czystą przyjemnością" opowiedział szef imprezy Michał Rynkowski. 

– Przede wszystkim chcieliśmy wyjść do szerszej grupy odbiorców i zainteresować ich tematyką związaną z antydopingiem, z czystą rywalizacją sportową – mówił Michał Rynkowski. – Uznaliśmy, że najlepszym sposobem promowania idei fair play, czyli idei czystego sportu, jest promowanie się przez aktywność sportową taką, jaką są biegi masowe. Ze względu na niepewność dotyczącą pandemii COVID-19 zdecydowaliśmy się na to, że bieg będzie miał charakter wirtualny – wyjaśnił.

Posłuchaj

4:15
Czysta przyjemność z biegu. Akcja Polskiej Agencji Antydopingowej (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na nogach i na wózku

Trasa biegu ma długość 9999 metrów, a to dlatego, że Światowa Agencja Antydopingowa została założona w 1999 roku. Dystans ten można przebiec, przejść lub przejechać wózkiem inwalidzkim, gdziekolwiek się chce, łącząc się z aplikacją mobilną. – Wraz z organizatorami, uznaliśmy, że dobrze będzie wyznaczyć takie miejsca, które będą zestandaryzowanymi trasami. Taka trasa jest wyznaczona m.in. na warszawskiej Agrykoli – dodał szef imprezy.

Bieg "Biegam z czystą przyjemnością" rozpocznie się 9 kwietnia o godz. 9.00, a zakończy 11 kwietnia o  godz. 21.00.

"

Ja biegam z czystą przyjemnością i Ty też poczuj radość z czystego biegania‼ - mówi nasza biegaczka Angelika Cichocka...

Opublikowany przez Polska Agencja Antydopingowa Wtorek, 2 marca 2021

W audycji ponadto:

  • Krzysztof Łoniewski o 8. edycji Wings for Life, która czeka nas już 9 maja. Trasę będzie można przebiec w pojedynkę, ze znajomymi lub w Zorganizowanym Biegu z aplikacją. Opłata startowa wesprze badania nad rdzeniem kręgowym i przyczyni się do odnalezienia metody leczenia jego urazów;
  • Trójkowy biegacz i erudyta Igor Błachut o najlepszych lokalizacjach do biegu na orientację.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Goście: Michał Rynkowski (szef imprezy biegowej "Biegam z czystą przyjemnością")Igor Błachut (dziennikarz i komentator sportowy)
Data emisji: 01.04.2021
Godzina emisji: 17.18

kr

Polecane