Jezioro z historią. Podlegnickie Jezierzany na sprzedaż

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jezioro z historią. Podlegnickie Jezierzany na sprzedaż
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

Jeszcze pod koniec lat osiemdziesiątych swoje wakacje spędzali tam górnicy. Po drewnianych kempingach nie ma już śladu. Zostało jedynie kilka betonowych budynków i wiele wspomnień. Jezioro w Jezierzanach wraz z przyległym terenem wkrótce będzie można kupić.

Plaża, kajaki i drewniane domki. Tak niegdyś wyglądały tereny wokół jeziora. – Pamiętam czasy, gdy w wakacje z Legnicy jeździły tutaj specjalne autobusy i przywoziły osoby, które chciały latem wypoczywać nad wodą. W tamtych czasach nie było zbyt wielu ośrodków, a te dostępne na terenie Dolnego Śląska cieszyły się dużą popularnością. Od lat sama już tam nie jeżdżę. Czasy się zmieniły. Wypoczynek nad małą taflą wody w niewielkich drewnianych domkach nie jest już atrakcyjny – wspomina Krystyna Boberek, która w dzieciństwie spędzała wakacje w Jezierzanach. 

Posłuchaj

3:30
Jezioro w Jezierzanach (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

namiot bushcraft Shutterstock 1200.jpg
Odpoczynek w środku lasu. Bushcraft to nowe hobby wielu Polaków

Na sprzedaż

Mimo wielu ciepłych wspomnień ośrodek zaczął popadać w ruinę. Stało się to dziewięć lat temu, gdy legnicki OSiR zrezygnował z dzierżawy terenu. – Sentyment związany z tym miejscem jest ogromny. Nic nie stoi na preszkodzie, by ośrodek funkcjonował dalej. Nikogo nie stać jednak, by jezioro mogło pozostać w takim stanie jak obecnie. Chcemy wystawić jego teren na sprzedaż. Planujemy wybrać inwestora, który przywróci świetność i blask Jezierzanom. Miejscowy plan przewiduje możliwość budowy domków i charakterystycznej infrastruktury. Mamy jednak kilka wymagań. Zależy nam na budowie wygodnego parkingu i rozwiązań sanitarnych. Jesteśmy dosłownie w przededniu ogłoszenia postępowania przetargowego – wyjaśnia Dawid Stachura, wójt gminy. 


Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay.com

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Andrzej Andrzejewski
Data emisji: 01.04.2021
Godzina emisji: 16.41

zch

Polecane