Jazz w najlepszym wydaniu. Gregory Porter w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Jeden z najlepszych wokalistów jazzowych swojego pokolenia, artysta rozpoznawany po swoim głębokim głosie o pięknej barwie i charakterystycznym nakryciu głowy – Gregory Porter – wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w kwietniu 2017 roku. W Niedzielę Wielkanocną przypomnieliśmy ten koncert.


Posłuchaj

32:00
Nastrojowy recital Gregory'ego Portera (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Gregory Porter Gregory Porter Foto: mat. promocyjne

W 2010 roku niezależna wytwórnia Motéma, mająca swoją siedzibę w Harlemie i specjalizująca się w jazzie i muzyce świata, wydała jego pierwszy album "Water". Dwa lata później ukazał się krążek "Be Good", ale to "Liquid Spirit" wydany w 2013 dla Blue Note Records zrobił z niego gwiazdę światowego formatu i przyniósł pierwszą nagrodę Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. Następnymi albumami tego intrygującego wokalisty były "Take Me to the Alley", który przypomnimy podczas koncertu w Trójce, "Nat King Cole & Me" (2017) oraz "All Rise" (2020). 

Podczas występu w studiu przy ul. Myśliwieckiej Gregory Porter wykonał pięć utworów, w tym m.in. "Hey Laura" z nagrodzonego statuetką Grammy albumu "Liquid Spirit" (2013) oraz "Take Me To The Alley" również uhonorowanej tą samą nagrodą płyty o takim samym tytule.

Take Me To The Alley/Gregory Porter

Koncert można usłyszeć na antenie i obejrzeć na stronie trojka.polskieradio.pl, profilu YouTube Polskiego Radia i Facebooku Trójki w niedzielę (4 kwietnia) o godz. 20.30.

Polecane