Rowerem firmowym do biura. Co na to pracownicy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rowerem firmowym do biura. Co na to pracownicy?
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

W czasie pandemii znacząco zmieniają się benefity oferowane pracownikom. Zamiast popularnej karty sportowej, pojawiają się alternatywne możliwości. Jedną z nich jest wypożyczenie roweru, który może służyć nie tylko rekreacji, ale też do dojazdów do biura. Co na to pracownicy?  

Rynek oferowanych pracownikom benefitów przechodzi zmiany. Pojawia się na nim wiele firm, które oferują wypożyczanie sprzętu sportowego, w tym także rowerów. Pracodawca może przekazać pojazdy podwładnym, a ci wykorzystywać je np. podczas dojazdów do pracy. Co jeszcze się zmieniło? 

Posłuchaj

3:14
Rowerem do pracy (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wybrane korzyści 

– Obserwujemy wiele zmian. Widzimy, że zainteresowaniem zaczynają cieszyć się inne udogodnienia i oferty niż dotychczas. W tej chwili jest to przede wszystkim pakiet zdrowotny, dodatkowe urlopy oraz ubezpieczenie na życie. Jeśli chodzi o nowe możliwości, jakie pojawiły się w czasie pandemii, pracownicy często pytają o darmowe konsultacje psychologiczne online. Poza tym coraz częściej wybierane są pakiety, umożliwiające pracownikom korzystanie z udogodnień w domach. Należą do nich m.in. dostawa świeżych owoców pod wskazany adres czy wypożyczanie sprzętu sportowego – wyjaśniała Agnieszka Ciećwierz, ekspert HR.

Rowerem do pracy – praktyczne porady /bikeWord.pl

Dbałość o ruch

Sprzęt sportowy to nie tylko akcesoria do ćwiczeń.  Coraz częściej to także rowery. Zarówno te klasyczne jak i o napędzie elektrycznym. – Warto wybrać rower i pomyśleć o aktywności i ruchu, których bardzo nam w ostatnich miesiącach brakuje. Staramy się zachęcać pracodawców, by motywowali swoich pracowników. Jazda na rowerze do pracy to nie tylko zdrowie, ale też energia, która przełoży się na ich efektywność – przekonuje Tomasz Kurzadkowski, szef jednej z firm wynajmujących rowery.

Ile można zaoszczędzić jeżdżąc rowerem np. do pracy / Finanse w świecie Kobiet 

Rowerem do pracy

Optymistów dwóch kółek nie brakuje. – Od kiedy dojeżdżam do pracy rowerem, w grę przestały wchodzić korki i pogoda. Jedyne co ma znaczenie to, ile zielonych, a ile czerwonych świateł trafi mi się po drodze. Co ciekawe, drogę z domu do pracy pokonuję rowerem o wiele szybciej niż samochodem – zachęcał Rafał Muszczynko, który od wielu lat do pracy dojeżdża rowerem.

Dlaczego warto jeździć rowerem do pracy? / Zarząd Dróg Miasta Krakowa Kraków

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 31.03.2021
Godzina emisji: 16.37

zch

 

Polecane