Polak ubezpieczony

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polak ubezpieczony
Foto: Glow Images/East News

Czasami nawet o tym nie wiemy, ale jesteśmy ubezpieczeni od oblania kogoś gorącą zupą, przypadkowego zniszczenia telewizora w sklepie czy szkód wyrządzonych przez nasze dzieci.

Posłuchaj

Polak ubezpieczony
+
Dodaj do playlisty
+

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kojarzy się nam głównie z wypadkami drogowymi, ale dotyczy ono praktycznie całej naszej aktywności życiowej.

- Kiedy zapomnimy o zakręceniu kranu czy wyłączeniu żelazka w domu i zalejemy sąsiada z dołu albo spowodujemy pożar, to właśnie polisa OC chroni nas przez finansowymi skutkami naszej niefrasobliwości – tłumaczy Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może pomóc nam w uniknięciu ponoszenia kosztów za oblenie kogoś gorącą zupą w restauracji, przypadkowego uszkodzeniu drogiego telewizora w sklepie czy skutków spowodowania wypadku narciarskiego. Często występuje ono w pakiecie razem z polisą na mieszkanie lub ubezpieczeniem turystycznym, dlatego jest tanie.

Fachowcy związani z rynkiem ubezpieczeń twierdzą, że mamy coraz większą świadomość tego, że możemy komuś wyrządzić krzywdę, dlatego staramy się ubezpieczać. Z drugiej strony, nie wszyscy dokładnie czytają warunki umowy i nie zdają sobie sprawę z tego, że są chronieni w życiu prywatnym. 

Ubezpieczyciele radzą, abyśmy zwrócili uwagę na szczególne sytuacje, w których nie dostaniemy odszkodowania. Na pewno zdarzy się tak, kiedy wypadek spowodujemy pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.

 

(miro)

Polecane