Potrzebny niezależny ośrodek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Potrzebny niezależny ośrodek
Foto: PAP

Krzysztof Luft, członek KRRiT powiedział w „Pulsie Trójki”, że utworzenie pozarządowego centrum monitoringu prasy i mediów jest dobrym pomysłem.

Posłuchaj

Potrzebny niezależny ośrodek
+
Dodaj do playlisty
+

Inicjatywa utworzenia centrum monitoringu prasy i mediów, które badałoby jakość materiałów informacyjnych i publicystycznych  powstała na sobotnim spotkaniu prezydenta Bronisława Komorowskiego z przedstawicielami m.in. Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Rady Etyki Mediów. Było to jedno z kilku spotkań prezydenta poświęconych potrzebie obniżenia poziomu agresji w życiu politycznym.

Zdaniem Krzysztofa Lufta, takie centrum miałoby być niezależnym ośrodkiem, który prowadziłoby monitoring mediów, wyciągało wnioski i przedstawiało je do dyskusji. - Taki ośrodek miałby być partnerem dla mediów jako pozarządowa organizacja, a nie jako odgórny aparat – powiedział gość „Pulsu Trójki”. Luft przypomniał, że Krajowa Rada prowadzi monitoring jedynie w sposób wycinkowy.

Członek KRRiT podkreślił, że takie centrum musiałoby powstać  jako inicjatywa organizacji pozarządowych.   - My możemy, jako rada, jedynie inicjować, wspierać organizacyjnie utworzenie takiego ośrodka– powiedział Krzysztof Luft.  

- Takie centrum powinno być zwierciadłem, w którym media mogą się przejrzeć i zobaczyć, czy trzeba coś poprawić, zmienić – powiedziała Magdalena Bajer, przewodnicząca Rady Etyki Mediów.

Krzysztof Luft zaprotestował obarczaniu mediów winą za tragedię w łódzkim biurze PiS. - Głównymi aktorami i dostarczycielami treści dla mediów są politycy, to oni kreują debatę - podkreslił. Jednocześnie przyznał, że nie jest bez znaczenia, w jaki spoób debata jest relacjonowana.

Magdalena Bajer określiła media jako współwinne łódzkiej tragedii. Jej zdaniem atmosfera w której doszło do morderstwo była w pewnej części tworzona przez nie.

Aby wysłuchać całej audycji wystarczy kliknąć „Potrzebny niezależny ośrodek” w boksie „Posłuchaj”.

 

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45.

Polecane