10. Krakowski Festiwal Komiksu – spotkania z twórcami, wystawa i komiksowy spacer

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
10. Krakowski Festiwal Komiksu – spotkania z twórcami, wystawa i komiksowy spacer
10. Krakowski Festiwal Komiksu Foto: mat. promocyjne

Przez trzy dni, w dniach 26-28 marca, na ekranach komputerów i smartfonów będą gościć najznakomitsi scenarzyści i rysownicy komiksowi z Argentyny, Belgii Francji, Szkocji oraz oczywiście Polski. W realu będzie można uczestniczyć w wystawie hiszpańskich ilustratorek oraz wybrać się na spacer komiksowymi szlakami Krakowa. To wszystko w ramach 10. Krakowskiego Festiwalu Komiksu.

Organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Komiksu już po raz dziesiąty zaserwują miłośnikom tego gatunku jego najlepsze odsłony. W ramach wydarzenia pojawią się m.in. znana z autobiograficznego albumu "Totalnie nie nostalgia: memuar" Wanda Hagedorn w towarzystwie ilustratorki Aleksandry Schmidy, które opowiedzą o swoim wspólnym dziele ''Twarz, brzuch, głowa''. Co jeszcze?


Posłuchaj

3:08
10. Krakowski Festiwal Komiksu – trzydniowe święto wielbicieli powieści obrazkowych (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Będzie Marcin Podolec ze swoim nowym komiksem dla dzieci "Bajka i jej gang" oraz Łukasz Ryłko z komiksem "Terra Incognita". Będą też autorzy zbioru krótkich komiksów dotyczących tematyki ekologicznej "Ostatnie drzewo"– wymieniał jeden z organizatorów wydarzenia. – Skupiamy się na albumach, które właśnie trafiły do czytelników, które są świeże i jeszcze "niewyczytane" – zaznaczył.

Festiwal swoją (wirtualną) obecnością zaszczycą również goście z zagranicy, a wśród nich autorzy argentyńskiego albumu pt. "Człowiek" – Lucas Varela i Diego Agrimbau oraz David Vandermeulen, scenarzysta komiksu ''Sapiens. Opowieść graficzna. Narodziny ludzkości'', którego publikacji zakazano m.in. w Iranie. Wystąpi także autor belgijskiej serii "Skorpion" Stephen Desberg, który zainspirowany dawną wizytą na Krakowskim Festiwalu Komiksu, umieścił akcję swojego ostatniego albumu właśnie w tym mieście.

"
Opublikowany przez Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe Środa, 24 marca 2021

Choć festiwal odbywa się w sieci, nie zabraknie punktów programu, w których można uczestniczyć na miejscu. To zlokalizowana na placu Św. Marii Magdaleny wystawa plenerowa "ILUSTRAD/AS", gdzie zarówno w trakcie festiwalu, jak i kilka tygodni po będzie można oglądać wybrane prace ilustratorek z Hiszpanii. W trakcie imprezy będą też organizowane komiksowe wycieczki po Krakowie, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Martyna Masztalerz
Data emisji: 25.03.2021
Godzina emisji: 12.34

kr

Polecane