Aktor intelektualny, którego nie ma się dosyć

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Aktor intelektualny, którego nie ma się dosyć
Okładka książkiFoto: mat. prasowe

Mówiono o nim, że jest aktorem intelektualnym, zdystansowanym, należącym do tego rodzaju aktorów, którzy zawsze grają tylko siebie, których nigdy nie ma się dosyć. W poniedziałek odbyła się online premiera książki "Gustaw. Opowieść o Holoubku" Zofii Turowskiej.


OSIECKA 1200.jpg
Zofia Turowska: Agnieszka Osiecka żonglowała słowami jak iluzjonista w cyrku

Książka przedstawia Gustawa Holoubka nie tylko jako aktora, ale także jako męża, ojca, dziadka, przyjaciela, kibica, wielkiego miłośnika sportu i kompana do brydża. Czego zaskakującego dowiemy się z tej książki?


Posłuchaj

3:32
Premiera książki o Gustawie Holoubku (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

– Gustaw nawet jak nie lubił jakiejś dyscypliny sportu, to i tak ją oglądał – mówi Magda Zawadzka, żona aktora. – On się tym pasjonował, ale pasjonował w sposób fantastyczny, bo mądry. Uważał, że sport to jest... biżuteria, coś ekskluzywnego – dodaje.

"Gustaw. Opowieść o Holoubku" odkrywa nieznane fakty z życia artysty, analizuje losy i postawy środowiska, a także określone działania aktora w kontekście osobistym i politycznym. – To jest książka współczesna: to nie jest tylko takie powracanie, pielęgnowanie pamięci. Nie przez przypadek posłużyłam się różnymi opiniami internautów – mówi autorka książki, Zofia Turowska. – Chciałam pokazać, ze Holoubek jest ciągle znany – tłumaczy.


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Monika Suszek
Data emisji: 23.03.2021
Godzina emisji: 14.36

pr

Polecane