Tajemnica morderczego "Węża"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tajemnica morderczego "Węża"
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/sfam_photo

Charles Sobhraj wśród dziennikarzy zajmujących się seryjnymi mordercami nosi przydomek "Wąż" lub "Bikini Killer". Ten pierwszy jest zrozumiały: potrafił w niezwykły sposób zdobyć zaufanie swoich ofiar, zaprzyjaźnić się z nimi po to, aby później uśpić, okraść lub zamordować. Choć to ostatnie tak naprawdę nigdy nie zostało mu udowodnione.


pizza ostatni kawałek 1200 free.jpg
Ostatni posiłek skazańca

Przez jednych uznawany jest za psychopatę, przez innych - "tylko" za socjopatę. Faktem jest, że popełniał morderstwa nie z powodu manii lub niespodziewanych psychotycznych impulsów: powodem było zdobycie pieniędzy, które miały zapewnić mu ciekawe, pełne przygód życie.


Posłuchaj

3:58
Charles Sobhraj - seryjny morderca hippisów (Trójkowy detektyw)
+
Dodaj do playlisty
+

Charles Sobhraj był niewątpliwie człowiekiem niezwykle charyzmatycznym, umiejącym zdobyć zaufanie upatrzonych osób. Potem wystarczyło wsypać coś do drinka i ofiary zasypiały jak dzieci, po czym traciły wszystkie pieniądze i cenne przedmioty. Jeśli jednak miały pecha i za wcześnie się obudziły, bądź dawka specyfiku była za słaba - traciły także życie.

Wąż, wraz ze swoją żoną, a później młodszym bratem polowali na turystów, którzy w latach 70. podróżowali szlakiem hippisów przez Bliski Wschód i południowo-wschodnią Azję. To oni pomagali mu w morderstwach - umiał przekonać, że są mu niezbędni, że powinni to zrobić...

Seryjni mordercy Charles Gurmukh Sobhraj/YouTube Czarno Czarna


***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 12.03.2021
Godzina emisji: 12.19

pr

Polecane