Pyrkon 2021. Czy do Poznania znów zjadą fani fantasy z całego kraju?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pyrkon 2021. Czy do Poznania znów zjadą fani fantasy z całego kraju?
Pyrkon 2019Foto: Tomasz Kluczynski / FORUM

Kostiumy, przebrania i zabawa rodem z książek  fantasy. "Pyrkon" - jeden z największych festiwali fantasy w Europie już po raz dwudziesty  zaprasza do Poznania. Jaka będzie jubileuszowa edycja? 

"Pyrkon" to miejsce idealne dla wszystkich fanów fantasy. Ze względów pandemicznych ubiegłoroczna edycja nie doszła do skutku. Czy tym razem się uda? – Wierzymy, że przepisy sanitarne pozwolą na organizację wydarzenia. Cały czas obserwujemy komunikaty oraz to, co dzieje się wokół nas. Mamy nadzieję, że nadchodzące wakacje będą czasem rozluźnienia, podobnie jak rok temu – mówi Jakub Orłowski, jeden z organizatorów festiwalu.

Posłuchaj

4:20
"Pyrkon” - największy festiwal fantastyki w Polsce (Trójka do Trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

LARP Shutterstock 1200.jpg
LARP – gra, która rozgrywa się w rzeczywistości

Kontrowersje

Tegoroczna, jubileuszowa edycja festiwalu wzbudziła kontrowersje wśród fanów. Wszystko ze sprawą ogłoszonej przez organizatorów zbiórki.  – Część osób nie kryła niezadowolenia. Jako wydarzenie kulturalne staraliśmy się ratować w trudnej sytuacji. Mamy przed sobą perspektywę wielu miesięcy. Rok temu festiwal nie doszedł do skutku. Wszystkie zakupione bilety zachowały swoją ważność i można je wykorzystać w tym roku. Istnieje również możliwość zwrotu wejściówek – deklaruje Orłowski. 

"
Opublikowany przez Pyrkon Piątek, 12 lutego 2021

Co łączy uczestników festiwalu?

– Pierwszym mianownikiem wspólnym dla festiwalowiczów jest wybujała wyobraźnia. To dzięki niej mogą zanurzyć się w świat fantasy i z niego czerpać. Drugi wyznacznik, bardziej przyziemny, to chęć obcowania z ludźmi, którzy podzielają podobne hobby. Określamy "Pyrkon" jako "fantastyczne miejsce spotkań". Wielu uczestników mówi nam pomiędzy edycjami, że już nie mogą się doczekać spotkania z pozostałymi ludźmi – opowiada. – Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie pandemiczne kostiumy pojawią się na festiwalu. Jednego jestem pewien: uczestnicy jak zwykle zaskoczą nas swoją wyobraźnią  – dodaje. 

Pyrkon 2019 - Jest na świecie takie miejsce / Festiwal Fantastyki Pyrkon

Rozpoczęcie dwudziestej edycji festiwalu "Pyrkon" planowane jest na 2 lipca 2021 roku. 


 

***

Tytuł audycji: Trójka do Trzeciej
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Jakub Orłowski (jeden z organizatorów Festiwalu Fantastyki "Pyrkon")
Data emisji: 12.03.2021
Godzina emisji: 07.16

zch

 

Polecane