Urodzeni 12 marca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Urodzeni 12 marca
Ks. prof. Józef Tischner Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Jeden ukończyłby 90 lat, drugi obchodzi 85. urodziny – księża profesorowie: Józef Tischner oraz prezbiter Michał Heller.

Od 21 lat wspominamy w tym czasie księdza Józefa Tischnera, do 2019 roku – nade wszystko z okazji Dni Tischnerowskich. W ubiegłym roku Dni nie mogły już były odbyć się, w okrojonej formie, przeniesione na jesień. Jaki przebieg będą miały w 2021? 


Posłuchaj

1:54:24
Urodzeni 12 marca. Józef Tischner oraz prof. Michał Heller (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Kolejnym rocznicom towarzyszy wydanie książki, przypominającej myśl księdza – przewodnika. Książka i tym razem ukazuje się, przygotowany, jak zwykle przez biografa Józefa TischneraWojciecha Bonowicza – wybór "To, co najważniejsze" – 21 tekstów na XXI wiek.

Ks. Józef Tischner "To, co najważniejsze" , wyd. Znak  Foto: mat. promocyjne Ks. Józef Tischner "To, co najważniejsze", wyd. Znak Foto: mat. promocyjne

Niezależnie od sytuacji, spotkaliśmy się z autorem wyboru i, jak od lat, w "Trójce pod Księżycem" właśnie.

Wspominaliśmy przy okazji najważniejsze wydarzenia dotychczasowych Dni Tischnerowskich, które – może nie tylko wierzącym i praktykującym  pomagały ogarnąć coraz bardziej komplikującą się rzeczywistość. W tym roku jest wyjątkowo trudno, gdyż perspektywa stała się tak mglista, że trudno się nie zagubić.

Ks. prof. Michał Heller  Foto: Forum/Rafał Guz Ks. prof. Michał Heller Foto: Forum/Rafał Guz

Postać drugiego z uczonych duchownych zazwyczaj przywoływana była do tej pory w wąskim gronie. Tymczasem ukazała się także książka – wydanie uzupełnione – "Wierzę, żeby rozumieć" (Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek i Zbigniew Liana rozmawiają z Michałem Hellerem). Jego 85. urodziny przypadają na czas, w którym nasze zainteresowanie Wszechświatem nabiera szczególnego znaczenia. Może jeszcze nie wszystko stracone?!

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzą: Barbara MarcinikPiotr Majewski
Wydawca: 
Kuba Sadowski 
Data audycji: 12.03.2021
Godzina audycji: 00.04


(tekst: Barbara Marcinik)

Polecane